טיול לדרום אמריקה

טיול לפרו – בפסטיבל הבתולה מכרמן

טיולי תרבות וטבע

כולל את "הרי הקשת" בפרו והג'ונגלים הפראיים של האמזונס | 20 יום

הדפיסו שלחו שתפו
רכס האנדים הגבוה החוצה את פרו. נוף הרים מושלגים, הרים צבעוניים ,יערות ירוקים ואגמים כחולים. למרגלות הרכס, קמו תרבויות העבר של פרו, ששיאן בתק' שלטון האינקה, עם ערי אבן מרשימות, פסלי זהב וחיים קשים של עובדי אדמה.
נכיר את תקופת הפאר של האינקה דרך אתרים בעמק הקדוש, במאצ'ו פיצ'ו, באגם טיטיקקה וסביבותיו ובמוזיאונים. המפגש עם הילידים האינדיאנים של ימינו, מתרחש ביערות הגשם, בכפרים, בשווקים הצבעוניים באזור קוסקו ובאיים באגם טיטיקקה,
טיול זה מאפשר למטייל להכיר את התרבות האינקה העתיקה, את הכפרים והשווקים הצבעוניים וכל זאת בתקופה מיוחדת בשנה בה מתקיימות החגיגות של הבתולה מכרמן.

מסלול הטיול

יום 1

מתל אביב ללימה בירת פרו

היום אחה"צ  ניפגש בשדה התעופה ונצא בטיסה דרך מדריד אל בירת פרו לימה.

יום 2

לימה

עם הנחיתה בלימה לפנות בוקר נגיע למלון להתרעננות ומנוחה קלה לאחריה נצא לסיור בעיר הבירה לימה כדי להכיר את חיי הרחוב והשווקים באזור הקולוניאלי העתיק, המעיד על עברה העשיר של העיר המרכזית בערי דרום אמריקה בתקופה הספרדית. נבקר באחד המוזאונים העוסקים בתרבויות אינדיאניות קדומות – המוזיאון הארכיאולוגי, בו ממצאים פרה-קולומביאנים רבים, ובין השאר כלי זהב ופסלים אירוטיים קדומים. לינה בלימה.

ימים 3-4

פוארטו מלדונאדו והג'ונגל הפרואני

הבוקר ניסע לשדה התעופה ונעלה על טיסה אל עיירת הג'ונגלים פוארטו מאלדונדו. מן העיירה יציאה בשיט על נהרות האזור אל שמורת טאמבו פטה ואל לודג' בג'ונגל.  נשתכן בבקתות הנוחות בלב יער הגשם, ונצא לחוויות הג'ונגל ביומיים הקרובים. נצא להליכה בשבילי יער הגשם להכיר את סודות היער, צמחים, ציפורים וחיות הבר. נשוט בנהרות ובתעלות המים בשעות היום והערב לצפות בנופים ובפעילות חיות הבר, ונרד לבקר בכפרי המתיישבים המתגוררים באזור.

יום 5

מן הג'ונגל אל קוסקו בירת האינקה

טיסת בוקר לקוסקו, בירת ממלכת האינקה שבהרי האנדים והעברה למלון. לאחר ההתארגנות יציאה לביקור בעיר הקולוניאלית היפה, הבנויה על אבני ענק אינקאיות. נכיר את מרכז העיר, הכנסיות והכיכרות הראשיים. במידה והזמן יאפשר נבקר בשרידי מבצרים בסביבות העיר. בערב נצא לארוחת ערב + הופעת פולקלור . לינה בקוסקו.

יום 6

קוסקו וסביבותיה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מעמיק בבירת ממלכת האינקא  שבהרי האנדים. נבקר בשרידי מבצרים ותחנות דרכים  מעל העיר ובסביבותיה. ביקור במבצר   סאקסיוומאן הבנוי מאבני ענק מותאמות וצופה על העיר קוסקו, במרחצאות טמבומצ'אי המרשימים, בהם נהגו עולי רגל אינקאיים להיטהר לפני הכניסה לעיר, בלבירינת המרשים אדום החומות של פוקאפוקארה ובאתר המסתורי קנקו בתוכו מקדש המיועד למאמא פאצ'ה (אמא אדמה) ולאורכו תעלה ארוכה ובה נמצאו שלדים של לאמות שהוקרבו כקורבנות בפולחן ל"מאמא פאצ'ה", בתפילות לפריון ושפע. לינה בקוסקו.

יום 7

הפייסטה לכבוד הבתולה כרמן

ניסע אל הכפר פואקרטמבו (Puacartambo), שם מתקיימת הפייסטה הססגונית ביותר באנדים, לכבוד הבתולה כרמן. זוהי חגיגה נפלאה ואותנטית, אשר עדיין איננה נגועה וממוסחרת ע"י התייר המערבי. את שעות אחר הצהריים והערב נבלה בשוטטות בין החוגגים הלבושים ססגונית. נסיים את היום  בלינה משותפת בתנאים פשוטים.

יום 8

העמק הקדוש

השכם בבוקר ניסע לטיול בעמק הקדוש. ניסע לכפר האינדיאני פיסאק לשוק המרהיב ונעלה אל הטרסות החקלאיות. נבקר בשרידי העיר העתיקה  ונמשיך לעבר מצודת אויינטאייטמבו ( אם הזמן יאפשר) השומרת על הכפר העתיק, האופייני לכפרי האינקה העתיקים ותושביו עדיין דוברים את שפת הקצ'ואה. לינה ביוקאי (Yucay).

יום 9

מאצ'ו פיצ'ו

ניסע ברכבת הרים מיוחדת לאורך יובלו הארוך ביותר של האמזונס, ריו אורובמבה, אל העיר האגדית מאצ'ו פיצ'ו, המרשים והמסתורי שבאתרי האינקה. נסייר במקדשים השוכנים בחיק נופים אדירים, ברחובות המתוכננים היטב, נלמד על דרכי הפולחן ועל חיי היומיום של אנשי האינקה. נטפס לנקודות תצפית להשקיף על הנופים הקסומים. בתום הסיור ניסע לעבר קוסקו ללינה.

יום 10

הרי הקשת הצבעוניים של פרו

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לעבר הרי האנדים הפרואניים. "הרי הקשת" הפרואניים מגיעים לגבהים של כ-5,200 מטר ומתפארים בסקלת צבעים נדירה שלא תוכלו למצוא בשום מקום אחר בעולם. הצבעוניות נובעת ממאגרי המינרלים במקום. במשך שנים ההר היה מוסתר תחת שכבה עבה של קרח ורק החל מינואר 2016 החלו סיורים מודרכים באזור נצא למסלול הליכה הכולל רכיבה על פרדות . האזור מיושב על ידי כפרים קטנים בסמוך להרים ועדרי אלפקות. נלמד על תרבותם של תושבי ההר. לינה בקוסקו

יום 11

הדרך לפונו ואגם טיטיקקה

נמשיך בנסיעה בדרך מישורי האלטיפלנו לפונו, עיירה השוכנת לחוף אגם טיטיקקה. אגם טיטיקקה השוכן בגבול בוליביה-פרו ,הוא אחד האגמים הגבוהים בעולם בהם ניתן לשוט ( 3,800 מ) והאגם השני בגודלו בכל דרום אמריקה. בני האינקה האמינו שהאגם הוא מקום קדוש בו נולדה השמש ובו נבראו בני האינקה הראשונים. בדרך נבקר באתר הקבורה סילוסטאני – שריד אינדיאני שבטי בעל משמעויות מיסטיות חזקות עבור אנשי האנדים. נלון בפונו.

יום 12

שייט באגם טיטיקקה

את האגם חולקים כפרים שונים ומיוחדים, נצא להפלגה לאיי האורוס,אלו איים שנבנו  ע”י שבט האורוס מאלומות של צמח גומא הטוטורה הנפוץ באגם. לאחר מכן נמשיך בשייט אל האי טקילה, בו חיה קהילה קטנה ומסורתית. הגברים בכפר לובשים  מעין מצנפת המסמלת את מצבם המשפחתי. מצנפת צבעונית לגבר נשוי ומצנפת לבנה עם קצוות אדומים לגבר רווק.  לינה בפונו

יום 13

קניון קולקה , המעיינות החמים וצ'יוואי

הבוקר ניסע אל קניון קולקה המרשים, אחד הקניונים העמוקים ביותר בעולם, המתחתר בסלעי גרניט. נסע דרך שמורת אגואדה בלאנקה, שם נוכל לפגוש למות ואלפקות. אחה"צ נטבול במעיינות החמים לה קאלרה. לינה בקולקה

יום 14

קניון קולקה תצפיות

היום יוקדש כולו לטיול  רגלי ועצירה בנקודות תצפית מרהיבות , קניון קולקה הוא הקניון השני בעומקו בעולם  עומקו כ-2000 מטר. הוא מתאפיין בקירות תלולים ויפים ובשלל צבעים ותצורות סלע שיוצרים נוף יפה ומיוחד. נתחיל מתצפית יפה על הקניון אל נשרי הקונדור (Cruz del Condor) בקניון שוכנים קונדורים רבים ויש סבירות טובה לצפות במעופם, לינה בקולקה.

יום 15

אל ארקיפה

הבוקר נתחיל בנסיעה לכיוון ארקיפה נעבור על פני כפרים באזור. נחצה את הרי האנדים אל העיר ארקיפה, שרבים מהבתים בה בנויים מאבן וולקנית לבנה. בנייה לבנה זו נותנת לעיר את שמה – "העיר הלבנה". העיר שוכנת למרגלות הר הגעש מיסטי. בשנת 2000 הוכרזה העיר כנכס מורשת עולמי של אונסק"ו. לינה בארקיפה

יום 16

ארקיפה

היום יוקדש אל לבה של  ארקיפה נצא אל נקודות התצפית יאנהוארה וכרמן אלטו מהן נשקף נוף עוצר נשימה של האזור הכפרי והעיר למרגלות הרי הגעש המרשימים מיסטי, צ'צ'אני ופיצ'ו פיצ'ו. נבקר בכנסיות אחרות, כמו חברת ישו, ונטייל ברחובות המשקפים את ההיסטוריה הקולוניאלית עד ימינו, כמו סן פרנסיסקו וסנטו דומינגו. נבקר באחד המקומות האייקוניים ביותר בעיר: מנזר סנטה קטלינה המופלא. ניכנס לקלויסטרים, נמשיך אל מוזיאון קדשי האנדים, ביתה של מומיה חואניטה הידועה או נערת הקרח – מומיה אינקה שמורה בצורה מושלמת שהוקרבה לאלים ונמצאת בלוע הר הגעש אמפאטו.

לינה בארקיפה

יום 17

אריקיפה –טיסה מעל קווי נסקא - לימה- פאראקאס

נצא בטיסת בוקר ללימה לאחר הנחיתה נמשיך נסיעה בדרך הפאן אמריקנה אל העיירה נסקא. טיסה מעל קווי נסקא הגיאומטריים והמסתוריים עליהם הומצאו השערות שונות ומשונות. הצורות והציורים נשתמרו הודות לאקלים היבש באיזור. אחר הצהרים נסיעה אל נווה המדבר של איקה, עיירה הנמצאת בלב הדיונות עצומות המימדים של מדבר וואקצ'ינה.

לינה בפארקאס

יום 18

שמורת הטבע פאראקאס

נסיעה מוקדם בבוקר לאיזור החוף הדרומי של פרו לשמורת הטבע פאראקאס. יציאה לשייט לאיי בייסטאס, המכונים "גלפגוס לעניים" שם יש מושבות של בעלי חיים שונים כגון: אריות ים, פינגווינים וציפורים ימיות. המשיכה הגדולה נגרמת בזכות הקרירות והדגה העשירה שמביא איתו זרם הומבולדט הקר הבא מדרום. לקראת אחר הצהרים חזרה ללימה ללינה.

ימים 19-20

לימה- תל - אביב

הבוקר ניפרד לשלום מפרו ומבירתה לימה, לשדה התעופה אל טיסתנו חזרה לתל אביב דרך מדריד, נחיתה ביום הבא בתל אביב

  • טיול מקיף ויצירתי הכולל השתתפות בחגיגות הבתולה מכרמן הצבעוניות בכפר פאוקרטמבו
  • כולל סיור ייחודי אל "הרי הקשת של פרו"
  • חצי פנסיון (ארוחת בוקר + צהריים או ערב) בפרו + כלכלה מלאה בג'ונגל של פוארטו מלדונדו
  • כולל הג'ונגל האמזוני בפרו
  • השתתפות בטקס שמאני באזור פונו
  • כולל טיסה מעל קווי נסק"א
  • מלונות מדרגה ראשונה ודרגת תיירות טובה,
  • קבוצה קטנה- בין 15 ל-26 מטיילים בלבד!

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
09/07/2024 28/07/2024 עמיר ראש $7,521 $159 $7,680

תוספת ליחיד בחדר: 810 $דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

כלכלה: חצי פנסיון (ארוחת בוקר + צוהריים או ערב) בפרו וכלכלה מלאה בג'ונגל של פורטו מלדונאדו
לינה: מלונות טובים שנבחרו בקפידה או מהטובים בנמצא , בפוקרטאמבו נלון בתנאים בסיסיים
תחבורה: אוטובוס ממוזג, ובהתאם לתנאי הדרך. שייט וטיסות פנים, כמפורט בתוכנית.
קבוצה וצוות: 15-26 מטיילים. מדריך עמיר ראש מצוות "אקו" , מדריכים מקומיים
כניסה לאתרים וסיורים כמפורט
מיסי נמל
תשר לנותני השירותים המקומיים
דמי טיפול ורישום

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען
הוצאות אישיות
שתייה וארוחות שאינן כלולות
מיסי נמל נוספים שאינם כלולים בכרטיס הטיסה הבינלאומי ומשולמים במקום: מס נמל מקומי קווי נאסקה , $4 מס נמל מקומי לימה , מיסי נמל מקומיים אלה משולמים ישירות ובמזומן לפני כל טיסה
טיפ למדריך הישראלי

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול תרבות וטבע, נופים ואתרים, הסוקר תרבויות אינקאיות ופרה-קולומביאניות אחרות, מול תרבות קולוניאלית ועכשווית. הטיול עובר בנופים מגוונים לאורך הרי האנדים, האגמים, יערות גשם ונופים אורבניים וכפריים. טיול בעולם אחר המתבצע בתנאים נוחים.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
לקבלת מידע על חיסונים יש להפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
תנאים פיסיים בטיול: בחלקים מהטיול נשהה בגובה של יותר מ- 3,500 מטרים. בגבהים אלו עלולים להופיע סימפטומים של מחלת גבהים (A.M.S.). אנחנו נשתדל ליצור תנאים נוחים להסתגלות לגובה. תנאים אלו אמורים להתאים לאנשים שבריאותם תקינה. מטיילים, בכל גיל, אשר מתעורר בלבם ספק לגבי תגובתם הפיסיולוגית לגובה, מתבקשים להתייעץ עם רופא לפני יציאתם לטיול.
רמת בתי המלון בדרום אמריקה נמוכה מהרמה המקובלת במערב.
פרו נמצאת במדינות אשר עדיין לא מפותחות דיין במתן שירותי תיירות. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומם מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מוזיאונים סגורים, שינוי מועדים של ארועים וכיוצ"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארצות היעד הללו. באם יהיה צורך מדריכנו יערוך שינויים בשטח (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

פרו – פרו-פסטרורי

המקום הגבוה ביותר שאליו הגעתי כל המטייל באנדים חווה לפחות פעם בחייו את תחושת האוויר הדליל, "מחלת […]

פרו – מנזר סנטה קטלינה

איפה הן הנזירות כולן? (ארקיפה, פרו) מנזר סנטה קטלינה נמצא בעיר ארקיפה, העיר השניה בגדלה בפרו ואחת […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לפרו – בפסטיבל הבתולה מכרמן

טיולי תרבות וטבע

כולל את "הרי הקשת" בפרו והג'ונגלים הפראיים של האמזונס | 20 יום

הדפיסו שלחו שתפו