fbpx

צילום: אייל ברטוב

טיול משפחות לטנזניה בחנוכה – בטיסות ישירות

טיולי תרבות וטבע

ספארי ממכתש הנגורונגורו ועד למישורי הסרנגטי | 8 ימים

טיול משפחות לטנזניה, הוא טיול ספארי אל מרחבי הסוואנות הגדולות של אפריקה, שמורת טרנגירה, שמורת הסרנגטי, מכתש הנגורונגורו, פארק ארושה, אגם מניירה ואגם אייסי. זהו ספארי מגוון ומרתק בשמורות הטבע, בין רבבות אנטילופות וצבאים, גנו וזברות, פילים, תאואים, ושפע של טורפים הדולקים בעקבותיהם. בנוסף לטבע המרשים ולעולם החי, טיול לטנזניה חושף בפני הנוסע עולם אנושי עתיק, אשר הולך ונעלם - נבקר את שבטי ההדזבה והדטוגה, החיים באזור אגם אייסי, וכן את שבטי המסאי, הרועים את עדרי הבקר, על רקע נופה הפסטורלי של טנזניה. נסייר גם בעמק אולדובאי, "ערש האנושות", כאן צעד האדם הקדמון לפני ארבעה מיליון שנה צעדים ראשונים בגב זקוף.
טיול לטנזניה הוא טיול בדגש על עולם הטבע, נושאים זואולוגיים ותרבותיים. הטיול מותאם למשפחות וליחידים, ומבוסס על נסיעה ברכבי ספארי מיוחדים עם גג נפתח לתצפיות, ולינה בלודג'ים ברמה גבוהה.

מסלול הטיול

יום 1

הגעה לטנזניה ופארק ארושה

נצא מת”א בטיסת בוקר מוקדמת וננחת בשעות הצהריים בשדה התעופה קילימנג’רו שבארושה, העיר המרכזית בצפון טנזניה. נערוך ספארי ראשוני בפארק הלאומי ארושה שבצפון טנזניה (Arusha National Park) המשתרע על שטח של 137 קמ”ר ובו מגוון אזורי אקלים: יער גשם הררי, חורש עצי שיטה, סוואנות, אזורי ביצה ועוד. הפארק כולל בתחומו את הר הגעש מרו, החמישי בגובהו באפריקה (4566 מ’), וקלדרה (מכתש) בקוטר שלושה ק”מ שנוצרה מהתמוטטות קירות הר הגעש נגורדוטו. בתוך הקלדרה ניתן לראות עופות מים וביצה, ולעתים גם בופאלו ובעלי חיים נוספים. הפארק ידוע בקופי הקולובוס השחורים-לבנים הנמצאים בשטחו, כמו גם זברות, ג’ירפות, דיקדיקים ועוד. לינה בארושה.

יום 2

מניירה - אגם בלב בקעת השבר של טנזניה

בבוקר ניסע לכיוון בקעת השבר. לקראת צהריים נגיע לשמורת אגם הסודה מניירה (Manyara), אחד מאגמי הבקע הסורי אפריקאי העובר בטנזניה. אחר הצהריים נצא לטיול ספארי ברחבי השמורה, המשופעת ביער צפוף, קופים מקפצים והיפופוטמים הרובצים סמוך לשפת האגם. לינה באחד הלודג’ים באזור.

ימים 3-4

מישורי הסרנגטי הנרחבים של צפון טנזניה

זהו לב הטיול לטנזניה. בבוקר נעלה אל רמות הנגורונגורו ונמשיך לכיוון הסרנגטי (Serengeti), “המישורים האינסופיים” בסוואהילית. בדרך נבקר במנייטה מסאית (כפר מסורתי של שבט מסאי) ומשם נמשיך לשמורת הסרנגטי הענקית, השמורה השנייה בגודלה בטנזניה. שטח השמורה כמעט כגודל מדינת ישראל וחיים בה ג’ירפות, פילים, אנטילופות וכל הטורפים למיניהם. בשטח השמורה מתקיימת נדידת בעלי החיים הטבעית האחרונה בעולם, כאשר עדרים שלמים של גנו וזברות נודדים בתוך השמורה. אחר הצהריים וכל היום הבא יוקדשו לסיורי ספארי בשמורה הייחודית הזו של טנזניה. ניסע במישורי העשב האינסופיים בהם חיים כל בעלי החיים המאפיינים את הסוואנה האפריקאית של טנזניה. לינה בשמורת הסרנגטי.

ימים 5-6

פנינת הטיול לטנזניה - מכתש הנגורונגורו וחיות הבר

ניסע דרך הסוואנות, ובדרך נעצור לביקור בערוץ אולדובאי (Olduvai gorge). במקום פועל מוזיאון קטן, שם ניתן לצפות בשרידים שנמצאו במקום ולהתחקות אחר התפתחות האדם הקדמון, הוא האדם המיומן (Homo Habilis), מאבותינו הקדומים ביותר. נמשיך לעבר מכתש הנגרונגורו שהינו חלק מאתר מורשת עולמית מטעם אונסק”ו ומהווה את אחת האטרקציות היפות של צפון טנזניה. המכתש (קלדרה) נוצר לפני כ- 2-3 מיליון שנה עקב התמוטטות הר געש ומהווה סביבת מגורים טבעית לחיות בר שונות. למחרת נרד בג’יפים אל קרקעית הלוע, לספארי עשיר ומפגש עם חיות הבר של אפריקה. במשך כחצי יום נשהה במכתש המפורסם ולקראת אחר הצהריים נרד לכיוון אגם אייסי (Eyasi), שם נבקר את שבט הדטוגה (Datoga) החי באזור האגם. במקור היה זה שבט נוודים, אך כיום נוטים אנשיו לעסוק בחקלאות, רעיית בקר ועבודות מלאכה מרשימות, אשר מעטרות את נשות השבט. בלילה הראשון נלון בלודג’ יפהפה על שפת המכתש ובלילה השני בלודג’ בסמוך לאגם אייסי, לא רחוק מהשבטים אותם נבקש להכיר.

יום 7

אגם אייסי ושבט ההדזבה

בשעות הבוקר המוקדמות נתלווה לבני שבט ההדזבה (Hadzabe), מאחרוני השבטים הנוודים של טנזניה. זהו שבט ציידים-לקטים, שחי בגבעות הסמוכות לאגם אייסי ומבחינה אנתרופולוגית משתייך לשבטי הבושמנים של טנזניה. נבקר במנייטה של השבט ואולי אף נוכל להתלוות אל הגברים לציד או לראות את נשות השבט מלקטות. בהמשך היום נעלה מאגם אייסי ללינה באיזור קראטו.

יום 8

מקראטו דרך ארושה ובחזרה ארצה

נעזוב את אזור קראטו אשר למרגלות הנגרונגורו ונמשיך בנסיעה לארושה. באם יתיר לנו הזמן נבקר בשוק מקומי ולאחר מכן ניסע לשדה התעופה של טנזניה לטיסה חזרה. הנחיתה בארץ בשעות הערב היום השמיני.

טיול לטנזניה ללא ילדים
  • משקפת ספארי Tasco 7X35 מתנה לכל 2-3 מטיילים.
  • מפת טנזניה כולל מגדיר בעלי חיים בשמורות.
  • נסיעה ברכבי טויוטה לנדקרוזר ארוכים ומרווחים - ג'יפים 4X4 בעלי גג נפתח המיוחד לטיולי ספארי.
  • ערכת מכשירי קשר איכותיים בכל רכב ספארי לקשר רציף בין רכבי הספארי, המטיילים והמדריך.
  • לינה ליד חוף אגם אייסי, המאפשרת לנו ביקור אצל שבט ההדזבה (Hadzabe) החל משעות הבוקר המוקדמות והפעילות ועד הצהריים, בהן נוכל להתוודע אל חייהם המסקרנים של בני השבט ולצפות בכישוריהם המרשימים כציידים-לקטים.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 400$

הנחות לטיולים היוצאים בטיסות ישירות :
הנחה לילד מתחת לגיל 12 יחד עם שני מבוגרים: 500$
הנחה לילד מתחת לגיל 12 עם מבוגר אחד: 300$
הנחה לנוער עד גיל 16 כשלישי בחדר עם שני מבוגרים: 225$
הנחה לנוער גלאי 12 עד 16 יחד עם מבוגר בחדר: 200$

דגשים מיוחדים

הטיול כולל

טיסה בינלאומית ישירה בחברת ארקיע.
כניסות לכל האתרים וסיורים כולל ביקור בכפר מסאי, כמפורט במסלול הטיול.
תחבורה: נסיעה ברכבי ספארי - ג'יפים 4X4 עם גג נפתח מיוחד לספארי, עד 7 מטיילים לרכב.
לינה: נלון בלודג'ים מדרגת תיירות טובה במהלך כל הטיול.
כלכלה: ארוחות מלאות לאורך כל טיול הספארי ומים מינרלים ברכבים.
מים חופשי ברכבים.
נהגים-מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
אשרת כניסה לטנזניה שתונפק במעברי הגבול.
תשר לנותני השירותים המקומיים.
דמי רישום וטיפול.
מיסי נמל.

הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
הוצאות אישיות.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול בדגש על נושאים זואולוגיים, תרבותיים ומעולם הטבע. מפגש עם חיות באזור המחייה הטבעי שלהן, ומפגש מרתק עם שבטים. הטיול מותאם למשפחות וליחידים, ומבוסס על נסיעה ברכבי ספארי מיוחדים עם גג נפתח לתצפיות, ולינה בלודג'ים ברמה גבוהה.
קבוצה וצוות: 15-20 נוסעים. נהגים-מדריכים מקומיים ומדריכ/ה ישראלי/ת מצוות "אקו טיולי שטח".
ניתן להוסיף טיסה בכדור פורח מעל שמורת הסרנגטי בתוספת של 420$ למטייל. (ילדים מתחת לגיל 7 אינם מורשים בטיסה בכדור פורח).
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים. אנו ממליצים לפנות למרפאתו של פרופסור שוורץ בבית חולים תל השומר (רשימת מרפאות מטיילים תישלח לנרשמים).
התכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.
"אקו" אינה יכולה להתחייב לתנאי מזג אוויר אופטימליים. טנזניה היא מדינה משוונית (הממוקמת על קו המשווה), כך שייתכן גשם אף בעונות המוגדרות יבשות. בדרך כלל בבקרים ובערבים קר, ובמהלך היום נעים עד חם.
לצורך קבלת ויזה לטנזניה יש לוודא כי ישנם לפחות 2 עמודים ריקים בדרכון וכי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה מיום הכניסה לטנזניה.
הטיול בנוי על טיסות ארקיע ,שהנן טיסות צ'רטר. בהתאם למדיניות ארקיע דמי הביטול הנם מלאים למבטלים 60 יום לפני יציאת הטיול.
מחיר הטיול נכון ליום פרסום הטיול, במידה וחברת התעופה ארקיע תשנה את מועדי הטיסות ו/או תעלה את מחירן, ישתנה מחיר הטיול בהתאם לתוספת.
מחיר הטיול תלוי בין השאר במחירי הכניסה לשמורות הטבע, שנקבע על פי המחירים הרשמיים אותם מפרסמת ממשלת טנזניה. במידה ויועלו מחירי הכניסה יותאם מחיר הטיול בהתאם.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

הנדידה הגדולה בטנזניה

טיול משפחות לטנזניה, הוא טיול ספארי אל מרחבי הסוואנות הגדולות של אפריקה, שמורת טרנגירה, שמורת הסרנגטי, מכתש […]

טיול לטנזניה – יותר מרק ספארי

טיול משפחות לטנזניה, הוא טיול ספארי אל מרחבי הסוואנות הגדולות של אפריקה, שמורת טרנגירה, שמורת הסרנגטי, מכתש […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול משפחות לטנזניה בחנוכה – בטיסות ישירות

טיולי תרבות וטבע

ספארי ממכתש הנגורונגורו ועד למישורי הסרנגטי | 8 ימים