טיולי משפחות

טיול לטנזניה – ספארי ממכתש הנגורונגורו ועד למישורי הסרנגטי

טיולי תרבות וטבע

כולל לינה על שפת מכתש הנגורונגורו ובאגם אייסי | 9 ימים

הדפיסו שלחו שתפו
טיול לטנזניה הוא טיול ספארי אל מרחבי הסוואנות הגדולות של אפריקה, שמורת הסרנגטי, מכתש הנגורונגורו, אגם מניירה, שמורת טרנגירה ואגם אייסי. זהו ספארי מגוון ומרתק בשמורות הטבע, בין רבבות אנטילופות וצבאים, גנו וזברות, פילים, תאואים, ושפע של טורפים הדולקים בעקבותיהם. בנוסף לטבע המרשים ולעולם החי, טיול לטנזניה חושף בפני הנוסע עולם אנושי עתיק, אשר הולך ונעלם - נבקר את שבטי ההדזבה והדטוגה החיים באזור אגם אייסי, וכן את שבטי המסאי, הרועים את עדרי הבקר על רקע נופה הפסטורלי של טנזניה. נסייר גם בעמק אולדובאי, "ערש האנושות", כאן צעד האדם הקדמון לפני ארבעה מיליון שנה צעדים ראשונים בגב זקוף.

טיול לטנזניה הוא טיול בדגש על נושאים זואולוגיים, תרבותיים ומעולם הטבע. הטיול מבוסס על נסיעה ברכבי ספארי מיוחדים עם גג נפתח לתצפיות ולינה בלודג'ים ברמה גבוהה.

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב - טנזניה - פארק טרנגירה

נצא בטיסת לילה דרך אדיס אבבה וננחת בשעות הצהריים בשדה התעופה קילימנג'רו שנמצא בארושה, העיר המרכזית בצפון טנזניה. נמשיך מיד לעבר שמורת טרנגירה (Tarangire NP), בה ניתן למצוא את ריכוז בעלי החיים הגדול ביותר בטנזניה מחוץ לשמורת הסרנגטי. השמורה נחשבת גם לבעלת אחד מריכוזי העופות הגדולים בעולם, עם למעלה מ–400 סוגי עופות המקננים בה. לינה באזור טרנגירה.

יום 2

ספארי בשמורות טרנגירה ומניירה

נקדיש את שעות הבוקר לספארי בשמורת טרנגירה – עדרי פילים, עצי באובב ונהר אחד שהינו עורק החיים של השמורה – מקנים לשמורת טרנגירה את ייחודה. בהמשך היום נמשיך צפונה אל שמורת אגם הסודה מניירה (Manyara NP), אחד מאגמי הבקע הסורי אפריקאי העובר בטנזניה. נתחיל בחלקה הדרומי של השמורה ונמשיך לטיול ספארי ברחבי השמורה המשופעת ביער צפוף, קופים מקפצים והיפופוטמים הרובצים סמוך לשפת האגם. בסיום היום נצא מחלקה הצפוני של השמורה ונמשיך ללינה באזור מניירה.

ימים 3-4

מישורי הסרנגטי הנרחבים של צפון טנזניה

זהו לב הטיול לטנזניה. בבוקר נעלה אל רמות הנגורונגורו ונמשיך לכיוון הסרנגטי (Serengeti), "המישורים האינסופיים" בסוואהילית. בדרך נבקר במנייטה מסאית (כפר מסורתי של שבט מסאי). בסיום הסיור נצא בדרכנו לשמורת הסרנגטי הענקית, השמורה השנייה בגודלה בטנזניה. שטח השמורה כמעט כגודל מדינת ישראל וחיים בה ג'ירפות, פילים, אנטילופות וכל הטורפים למיניהם. בשטח השמורה מתקיימת נדידת בעלי החיים הטבעית האחרונה בעולם, כאשר עדרים שלמים של גנו וזברות נודדים בתוך השמורה. אחר הצהריים וכל היום הבא יוקדשו לסיורי ספארי בשמורה הייחודית הזו של טנזניה. ניסע במישורי העשב האינסופיים בהם חיים כל בעלי החיים המאפיינים את הסוואנה האפריקאית של טנזניה. לינה בשני הלילות בלב שמורת הסרנגטי.

יום 5

מהסרנגטי אל מכתש הנגורונגורו

את שעות הבוקר נקדיש לנסיעת ספארי אחרונה בשמורת הסרנגטי לפני שנצא בדרכנו אל אזור מכתש הנגורונגורו. בדרך נבקר בדיונה הנודדת Shifting) sands) – תופעה מרתקת ובלתי רגילה של דיונה מאפר וולקני אשר נעה כל שנה בכמה מטרים ונחשבת מקום קדוש לשבט המסאי. נמשיך לביקור בערוץ אולדובאי, בו התגלו ע"י הזוג מרי ולואיס ליקי, ממצאים רבים המעידים על מוצא האדם וההליכה בגו זקוף – ערש התפתחות האנושות. נמשיך בנסיעה דרך הסוואנות לעבר מכתש הנגורונגורו ללינה בלודג' יפיפה על שפת המכתש ממנו נשקפים נופים עוצרי נשימה של האזור אותו נבקר מחר.

יום 6

מכתש הנגורונגורו וחיות הבר

בתוך אזור שימור הנגורונגורו (Ngorongoro Conservation Area), נמצאת אחת הפנינות היפות והמוכרות ביותר באפריקה – מכתש הנגורונגורו (Ngorongoro Crater). זהו מכתש וולקני ענק, 600 מטרים עומקו ו-300 קמ"ר גודלו שהנו חלק מאתר מורשת עולמית מטעם אונסק"ו ומהווה את אחת האטרקציות היפות של צפון טנזניה ואפריקה כולה. המכתש (קלדרה) נוצר לפני כ-2-3 מיליון שנה עקב התמוטטות הר געש, ומהווה סביבת מגורים טבעית לחיות בר שונות – אריות, פילים, צ'יטות, זברות, גנו ועוד ועוד… בשעות הבוקר נרד בג'יפים אל קרקעית הלוע, לספארי עשיר ומפגש עם חיות הבר של אפריקה. בסיום הסיור נעלה מהמכתש ונמשיך לכיוון אגם אייסי (Lake Eyasi) ללינה בלודג' בסמוך לאגם, לא רחוק מהשבטים אותם נבקש להכיר.

יום 7

אגם אייסי ושבטי ההדזבה והדטוגה

בשעות הבוקר המוקדמות נתלווה לבני שבט ההדזבה (Hadzabe), מאחרוני השבטים הנוודים של טנזניה. זהו שבט ציידים-לקטים, שחי בגבעות הסמוכות לאגם אייסי ומבחינה אנתרופולוגית משתייך לשבטי הבושמנים של טנזניה. נבקר במחנה של השבט בין עצי הבאובב ומשם נצא לחוויה מרתקת בה נתלווה אל הגברים לציד. מי שמתקשה בהליכה יכול לבחור להישאר במחנה שבט ההדזבה ולהתלוות לנשות השבט בפעילות הבוקר. לאחר מכן נמשיך לביקור שבט הדטוגה (Datoga), החי גם הוא באזור האגם. במקור היה זה שבט נוודים, אך כיום נוטים אנשיו לעסוק בחקלאות, רעיית בקר ועבודות מלאכה מרשימות אשר ניתן לראותן מעטרות את נשות השבט. בהמשך היום נעלה מאגם אייסי ללינה באזור קראטו.

ימים 8-9

קראטו – ארושה – תל אביב

נעזוב את אזור קראטו אשר למרגלות הנגרונגורו ונמשיך בנסיעה לארושה. נבקר בשוק ו/או בבית ספר מקומי, ולאחר ארוחת הצהריים מסכמת לטיול, נמשיך אל שדה התעופה של טנזניה לטיסה חזרה דרך אדיס אבבה. הנחיתה בארץ לפנות בוקר יום 9.

  • יומיים בשמורת הסרנגטי (Serengeti) – "המישורים האינסופיים" של טנזניה
  • לינה לחוף אגם אייסי (ולא בקראטו/מניירה), חוויה המאפשרת לנו ביקור אצל שבט ההדזבה (Hadzabe) החל משעות הבוקר המוקדמות והפעילות, בהן נוכל להתוודע לחייהם המסקרנים של בני השבט ולצפות בכישוריהם המרשימים כציידים-לקטים בצורה אותנטית.
  • קבוצה קטנה עד 21 מטיילים
  • לינה בלודג' יפייפה על שפת מכתש הנגורונגורו
  • נסיעה ברכבי טויוטה לנדקרוזר ארוכים ומרווחים - ג'יפים 4X4 בעלי גג נפתח המיוחד לטיולי ספארי
  • ביקור בערוץ האולדבאי גורג' - מבט אל ערש החיים ותולדות האדם - תוספת חינוכית תרבותית לכל ילד

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת יחיד בחדר: 340$

הנחות ילדים ונוער:

הנחה לילד מתחת לגיל 12 יחד עם שני מבוגרים: $720

הנחה לילד מתחת לגיל 12 עם מבוגר אחד: $250

הנחה לנוער (גילאי 12-16) כשלישי בחדר עם שני מבוגרים: $520

הנחה לנוער (גילאי 12-16) יחד עם מבוגר אחד בחדר: $220

>>> לטיולים נוספים לטנזניה – הקליקו כאן <<<דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסה בינלאומית בחברת אתיופיאן איירליינס.
כניסות לכל האתרים כמפורט במסלול הטיול.
תחבורה: נסיעה ברכבי ספארי - ג'יפים 4X4 עם גג נפתח מיוחד לספארי, 5 עד 7 מטיילים לרכב.
נהגים-מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
לינה: במהלך ימי הספארי נלון בלודג'ים אפריקאיים ובלודג' אוהלים ברמת תיירות גבוהה בלב השמורות.
כלכלה: ארוחות מלאות (חלק מהארוחות הצהריים ארוחות ארוזות) לאורך כל טיול הספארי. מים מינרלים ברכבים.
מדריך ישראלי מצוות אקו טיולי שטח – בן קציר / ד"ר יהודה אריאלי / ד"ר עדין שווימר.
דמי רישום וטיפול.
מיסי נמל.
תשר לנותני השירותים המקומיים.
אשרת כניסה לטנזניה.

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות בעלות אופי אישי.

טיול לטנזניה – הערות חשובות:

אופי הטיול: טיול בדגש על נושאים זואולוגיים, תרבותיים ומעולם הטבע. מפגש עם חיות באזור המחייה הטבעי שלהן, ומפגש מרתק עם שבטים. הטיול מותאם למשפחות וליחידים, ומבוסס על נסיעה ברכבי ספארי מיוחדים עם גג נפתח לתצפיות, ולינה בלודג'ים ברמה גבוהה.
קבוצה וצוות: 21-12 מטיילים. נהגים-מדריכים מקומיים ומדריכ/ה ישראלי/ת מצוות אקו טיולי שטח.
לודג' (Lodge) – מלון בחיק הטבע האפריקאי אשר מותאם לסביבה ומתמזג עם הנוף סביבו, המבנים ברובם בני קומה אחת או שתיים והחדרים מרווחים ומכילים את כל השירותים והאביזרים המוכרים מבתי מלון מערביים, שירותים ומקלחות צמודים ולרוב גם מרפסת שמשקיפה לנוף סביב.
לודג' אוהלים (Tented Lodge/Camp) – אוהל מרווח, לעיתים חלקו מבנה קבוע ולעיתים כולו עשוי מקנבס, כאשר תכולת החדר ואבזורו זהה לחדר בלודג' כולל מקלחות ושירותים צמודים ומים חמים. לינה בלודג' אוהלים מספקת חווית ספארי אפריקאי ייחודית וקרובה לטבע בו בזמן שנהנים מכל הנוחיות שיש לאוהלים אלה להציע.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים. אנו ממליצים לפנות למרפאתו של פרופסור שוורץ בבית חולים תל השומר.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.
אקו אינה יכולה להתחייב לתנאי מזג אוויר אופטימליים. טנזניה היא מדינה משוונית (הממוקמת על קו המשווה), כך שייתכן גשם אף בעונות המוגדרות יבשות. בדרך כלל בבקרים ובערבים קר, ובמהלך היום נעים עד חם.
לצורך קבלת ויזה לטנזניה יש לוודא כי ישנם לפחות 2 עמודים ריקים בדרכון וכי הדרכון בתוקף לפחות לחצי שנה מיום הכניסה לטנזניה.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
מחיר הטיול נכון ליום פרסום הטיול, במידה וחברת התעופה אתיופיאן איירליינס תשנה את מועדי הטיסות ו/או תעלה את מחירן, ישתנה מחיר הטיול בהתאם לתוספת.
מחיר הטיול תלוי בין השאר במחירי הכניסה לשמורות הטבע, שנקבע על פי המחירים הרשמיים אותם מפרסמת ממשלת טנזניה. במידה ויועלו מחירי הכניסה יותאם מחיר הטיול בהתאם.

*אפשרות המשך לזנזיבר*

לאחר הספארי ניתן להמשיך באופן עצמאי לנופש בזנזיבר, למספר ימים נוספים. האי זנזיבר, הידוע כ"אי התבלינים", הוא יעד מרתק שעונה על הרצון להמשיך לטייל ולחוות את אפריקה, ובמקביל על הצורך במנוחה ובשקט. זהו אי טרופי עם חופים נפלאים ושפע של יערות גשם, ביתם היחיד של קופי הקולובוס האדום הזנזיברי, והוא בעל היסטוריה מרתקת בשל היותו מרכז סחר העבדים של מזרח אפריקה ומקום מושבו של הסולטן. המעוניינים מוזמנים לפנות אל איש המכירות.

מדריך הטיול בתאריך 12-20/04 – בן קציר.

בעל תואר ראשון בחקלאות וביוטכנולוגיה מהאוניברסיטה העברית ולימודי אפריקה באוניברסיטה הפתוחה. בוגר קורס מדריכי טיולים מטעם אוניברסיטת חיפה. סיים בהצטיינות לתואר שני בביולוגיה אבולוציונית באוניברסיטת חיפה, בתחילתו של דוקטורט בפיתוח בר קיימא באוניברסיטת תל אביב. עסק בעשור האחרון בפעילות ענפה, עזרה לילדי הרחוב של קטמנדו, פרויקטים של בריאות הציבור באתיופיה, חקלאות בהאיטי וחינוך לא פורמאלי במלאווי – מאמין בתיירות ככלי פיתוח מהמעלה הראשונה. מדבר שוטף אמהרית, נפאלית וקריאול ויכול לשיר שירי ילדים ב- 12 שפות שונות, אוהב אדם, טבע וחיות. מדריך למגוון גדול של ארצות באפריקה.

מדריך הטיול בתאריך 19-27/04 - ד"ר יהודה אריאלי.

דוקטור בזואולוגיה ופיסיולוגיה. אוהב טבע ואדם. בעברו מורה לביולוגיה, מחנך בתיכון וחטיבת ביניים ומרצה באוניברסיטה העברית. בשנים האחרונות חוקר פיסיולוגיה של האדם בים במכון לרפואה ימית של חייל הים. בעל וותק רב בהדרכה למזרח אפריקה וכן ירדן, מרוקו, קרואטיה וסלובניה.

מדריך הטיול בתאריך 24/04-02/05 – ד"ר עדין שווימר.

מטייל ומדריך באפריקה כבר יותר משלושים שנים, ועדיין מתרגש בכל פעם, כאילו זו הפעם הראשונה....ביולוג-זואולוג ורופא וטרינר בהכשרתו. מתמחה בטיולי טבע, החי והצומח, אקולוגיה ואנתרופולוגיה. מדריך בעיקר בטנזניה, קניה, אוגנדה ורואנדה.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

הנדידה הגדולה בטנזניה

לשונות של אש נשלחו אל תוך יריעות הברזנט העצומות והכדור עצום הממדים התנפח ומילא את חלל האוויר. […]

טיול לטנזניה – יותר מרק ספארי

בשנים האחרונות עולה קרנה של טנזניה כמדינה המפתחת תיירות איכותית ומיוחדת. הסיבות לכך הן רבות: בעיות בשכנה […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לטנזניה – ספארי ממכתש הנגורונגורו ועד למישורי הסרנגטי

טיולי תרבות וטבע

כולל לינה על שפת מכתש הנגורונגורו ובאגם אייסי | 9 ימים

הדפיסו שלחו שתפו