טיול לסיביר ואגם בייקל

טיול עצמאי לסיביר ואגם בייקל

| 11 יום

הדפיסו שלחו שתפו
במקום הנידח ביותר בעולם, לב סיביר, נמצא אגם בייקל, מן הגדולים והיפים שבאגמי המים המתוקים בעולם. סביבו זורמים נהרות עתירי מים, יערות טייגה אינסופיים, ומעט אנשים שהרחיקו לסוף העולם. אנו יוצאים למסע הרפתקאות חדש, נשוט בסירות, ניסע בג'יפים במיניבוסים וברכבות, ונטייל ברגל בחיק הטבע, לגלות עולם נידח ובתולי, להתרועע עם שרידי עבר מרתק, בודהיסטים, מאמינים ישנים, ולטייל בחיק הטבע הנפלא.

מסלול הטיול

יום 1

הגעה לאירקוצק, סיביר

ננחת בשעות הבוקר בעיר אירקוצק השוכנת בלב סיביר, על גדות נהר אנגרה. נצא לראות את העיר ולגלות בה בתי עץ עתיקים, הבנויים לספוג את תלאות החורף הסיבירי ללא שימוש במסמרים, כנסיות אבן נאות הבנויות בסגנון ה"בארוק הסיבירי", ומבנים היסטוריים שונים המספרים את הסיפור המרתק של אירקוצק ושל סיביר כולה.

יום 2

רכבת סובבת בייקל

בשעת בוקר מוקדמת נעלה אל הרכבת המיוחדת "סובבת האגם" (הטרנס-סיבירית ההיסטורית), לנסיעה בת 92 ק"מ לאורך חוף האגם. בתוך הנוף היפהפה בוצעה פעילות הנדסית מורכבת ומיוחדת לצורך הנחת המסילה לפני יותר ממאה שנים: 38 מנהרות, עשרים גשרים, תומכות ומבנים. הרכבת עוצרת בכמה תחנות כדי לאפשר להתרשם מן הנוף ומן הפרויקט ההנדסי המיוחד. נאכל ארוחת צהריים ברכבת, ובשעות אחר הצהריים המאוחרות נגיע אל פורט בייקל, תחנת הרכבת האחרונה במסילת הברזל הטרנס סיבירית של שנת 1900. כאן נעלה על ספינה פרטית לשייט על מי אגם בייקל. לעת ערב נחצה את המוצא הרחב של נהר האנגרה המנקז את ימת בייקל, אל העיירה ליסטביאנקה. לינה בבית הארחה מקומי.

יום 3

העיירה ליסטביאנקה

נצא לטייל בעיירה היפה ליסטביאנקה השוכנת על חוף האגם. נבקר בשוק המקומי השוקק על חוף האגם, נבקר בכנסיית ניקולס הקדוש, מגן יורדי הים, במוזיאון הטבע הגיאולוגי של בייקל, ובאקווריום עם הפאונה של האגם ובה כלב הים "ניירפה" הייחודי לאגם. אחר הצהרים נבקר במוזיאון אדריכלות העץ הפתוח ובו בתי עץ מסורתיים, כנסיות, מבצר עץ קוזאקי ומגורי נוודים סיביריים. נשוב ללינה בעיר אירקוצק.

יום 4

האי אולחון באגם בייקל

הבוקר ניסע צפונה דרך רכס פרימורסקי, אל הגדה המערבית של אגם בייקל, נשוט במעבורת אל האי אולחון, הגדול באיי אגם בייקל. תושבי האי, ברובם בוריאטים, הם שבט מונגולי, ואמונותיהם נשענות על הבודהיזם בצד פולחן שמאני. נבקר בחוזיר, היישוב הראשי באי אולחון, בבית האוספים המקומי בחצר בית הספר. נטייל ברגל דרך העיירה אל כף-בורחאן כדי לראות את מקדש הסלע השמאני הצופה אל האגם, ונחשב לאחד מתשעה המקומות המקודשים לבוריאטים. נלון בבית הארחה סיבירי בחצר בית פרטי בחוזיר. כל חיי הבית והמשפחה (כולל מטבח, שירותים ורחצה) מתנהלים בחצר. הווה אומר: תנאים פשוטים, ללא מים זורמים, אך עם סאונה סיבירית והכנסת אורחים לבבית.

יום 5

טיול ברכבי 4X4 באי אולחון

בבוקר נצא ברכבי 4X4 צבאיים לטייל באי אולחון ולתצפיות אל האגם. ניסע צפונה ונעצור בצוקי כף סגאאן-קושון, בדיונות של מפרץ אוזור, ובצוקים הנישאים לגובה מאתיים מטרים של כף חובוי שבקצה הצפוני של האי. נשוב לחוזיר, ללילה נוסף עם המשפחה המארחת ובסאונה הסיבירית.

יום 6

הפלגה על אגם בייקל ובארכיפלג אושקניי

לאחר ארוחת הבוקר נצא מהמזח של העיירה חוזיר להפלגה בסירות יארוסלבט מקומיות (שאורכן 24 מטר ובהן ארבעה אנשי צוות ושמונה מטיילים). נפליג 110 ק"מ אל איי אושקניי לצפות במושבת כלבי הים של הבייקל, המין היחיד בעולם של כלבי ים החיים במים מתוקים, ומקורם כנראה בחדירה קדומה של האוקיאנוס הארקטי אל השקע הגיאולוגי העמוק של בייקל. נשוט מהארכיפלג של אושקאניי אל מפרץ מונאחובו, שם נעגון. ניסע לעיירה אוסט-ברגוזין. שם נלון בגסט האוס מקומי, ונתרחץ ב….. סאונה סיבירית.

יום 7

עמק ברגוזין

בבוקר ניסע כ- 130 ק"מ כדי לטייל בעמק ברגוזין הציורי. נבקר באתר בוריאטי קדוש בוהה-שולון, בעמודי סובינסקי, אתרים גיאולוגיים מעוררי עניין, בחריטות סלע עתיקות. ניסע בין הכפרים של צאצאי הקוזקים והגולים הפוליטיים, בשטחים המוצפים רחבי הידיים של העמק, ונבקר גם בבית הקברות המפתיע של ברגוזין. אחר הצהריים נשוב ללינה בגסט האוס בעיירה אוסט-ברגוזין.

יום 8

אל אולן-אודה, בירת הרפובליקה הבוריאטית

נצא לנסיעה ארוכה אל העיר אולן-אודה (270 ק"מ), בירת הרפובליקה הבוריאטית של רוסיה, ומרכז של הבודהיזם הסיבירי. נצא למרכז העיר אל המדרחוב החביב אל פסל ראשו הענק של לנין היצוק ברונזה, ונבקר במוזיאון הבוריאטי בו נמצא אוסף מרהיב של אמנות מקומית בודהיסטית. לינה באולן אודה.

יום 9

אולאן אודה והבוריאטים

יום זה יוקדש ליישובי הבוריאטים ותרבותם כפי שנותרו בעמקי הנהרות סביב אולאן אודה. נבקר במקדשים ובמוזיאון האתנוגרפי הפתוח בו מתקיימת תערוכה מתמדת של מורשת ארכיטקטונית ותרבותית. נצא אל מחוץ לעיר כדי לבקר במקדש איבולגינסקי הבוריאטי, הגדול במקדשים הבודהיסטים של רוסיה. נמשיך אל יישובי "המאמינים הישנים". אלו כפרים של בקתות עץ צבעוניות בהם חיים הצאצאים של גולים לסיביר על רקע מאבקם ברפורמות של הכנסייה וסירוב לקבל את מרותה במאה ה-17. נשוב ללינה באולן אודה.

יום 10

דלתת הנהר סלנגה

ניסע מאולן אודה כ-130 ק"מ אל דלתת הנהר סלנגה, ואל שמורת הטבע קבאנסקי. הנהר עושה את דרכו מהריה של מונגוליה התיכונה ונשפך בדלתא רחבת ידיים וביצתית אל דרום מזרח הבייקל. ביצת הדלתא עשירה בצמחייה וביותר ממאתיים מיני ציפורים, והתנועה בה אפשרית אך ורק בסירות קטנות המושטות בידי פקחי השמורה. שמורת קבאנסקי הינה שמורה מדעית וסגורה בפני מבקרים, ואנו זוכים לקבל אישור כניסה מיוחד לביקור במקום. ייתכן ונוכל לצלוח את שרטונות החול שבגבול הביצה ולהיכנס לביקור באחד האיים המוצפים שיוצר הנהר באגם עצמו (מותנה בגובה המים).

יום 11

אולן אודה – ת"א

בשעות הבוקר ניסע לשדה התעופה ונטוס בחזרה ארצה.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

פפואה ניו גיני

קובכה מאלי הוא שמו של פסל האל המקומי בכפר גוואמאס, השוכן ליד אגם "המים השחורים" שבפפואה ניו […]

השבטים של מאלי

טוארג שבטים נוודים, בעלי גמלים ודוברי שפה ברברית. באפן מסורתי נדדו לאורך שטחי הסאהל ממאוריטניה במערב ועד […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול עצמאי לסיביר ואגם בייקל

| 11 יום

הדפיסו שלחו שתפו