טרק בקמצ'טקה

טרק בקמצ'טקה

טרקים

מסע רגלי וסיורים בחצי האי קמצ'טקה במזרח סיביר | 17 יום

קבוצה בינלאומית – היציאה מובטחת

טרק בקמצ'טקה, הנמצאת בחצי אי בסוף העולם, או ליתר דיוק בקצה המזרחי האסיאתי של סיביר, לחוף האוקיינוס השקט, בואכה מיצרי ברינג ומנגד לאלסקה. קמצ'טקה מהווה קטע מ"טבעת האש", המקיפה את שולי האוקיינוס, אזור געשי פעיל מאוד, הנמצא בקווי החיכוך של נדידה גיאולוגית של יבשות. בתחומי קמצ'טקה יש למעלה מ-100 הרי געש, 29 מהם פעילים. למעלה ממאה גייזרים פורצים ממישורי הטייגה הסיבירית, בצד פעילות תרמית ענפה של מעיינות חמים, ובריכות בוץ מבעבעות. רוב חצי האי נכלל בתוך שמורת טבע ענקית, המשמרת את תופעות הטבע מרהיבות העין ואת השגשוג של החי והצומח בחצי האי.

מסע אל עולם הטבע הגעשי והבלתי נגוע של קמצ'טקה, ומסלולים רגליים אל תופעות הגעש.

המסע הרגלי, מתמקד בשני מוקדים געשיים - קבוצת ההרים הדרומיים, בהם הרי הגעש מוטנובסקי וגורלי וצמד ההרים קוריאקסקי ואבצ'ה וקבוצת הרי הגעש קלוצ'בסקאיה, הנמצאים במרכז חצי האי קמצ'טקה. נופי ירח מרהיבים ופסגות מרשימות, ביניהן ההר הגבוה טולבאצ'יק. לאורך המסע ניהנה מן הנופים המרשימים, היערות המלווים אותנו וחיות הבר שנוכל לפגוש בדרכנו, ביניהם דובים חומים, שועלים ומרמיטות.

מסלול הטיול

יום 1

הגעה לקמצ'טקה

לאחר טיסה מעל מרחבי רוסיה וסיביר ומול תשעה אזורי זמן, המפרידים בין מערב ומזרח רוסיה, נחיתה בפטרופבלובסק, בירת קמצ'טקה. העברה למלון למנוחה והתארגנות. ארוחת ערב במלון.

יום 2

פטרופבלובסק ואפשרות טיסת הליקופטרים לעמק הגייזרים

בשעות הבוקר, סיור היכרות עם העיר פטרופבלובסק ונופי מפרץ אבצ'ה הנשקפים מגבעות העיר. ביקור במוזיאון האתנוגרפי, בשוק המרכזי, המכיל דוכני דגי סלמון וקוויאר, בגלריות לאמנות ובבתי מלאכה מקומיים. למעוניינים: בשעות הבוקר טיסה בהליקופטרים, צפונה אל שמורת "עמק הגייזרים" – מצבור פעילות תרמית של מעיינות חמים, בריכות בוץ מבעבעות ולמעלה מעשרים גייזרים פעילים. ארוחת צהריים בלב העמק. אחר הצהריים, טיסה חזרה אל פטרופבלובסק. (סה"כ סיור כ- 8-9 שעות).

הערה: התכנית תתבצע רק במידה ותנאי מזג האוויר יאפשרו המראת מסוקים. יש לקחת בחשבון אפשרות סבירה שהמסוקים לא יוכלו להמריא. עלות הסיור כ- 750 יורו, יעודכן בהמשך.

יום 3

הנסיעה צפונה

נסיעה ארוכה צפונה, לאורך עמק הנהר קמצ'טקה, בכביש היחיד של קמצ'טקה דרך העיירה הקוזאקית מילקובו, אל קוזירבסק (Kozirevsk), מעין התיישבות בלב השממה, המוקפת ביערות הטייגה של קמצ'טקה. הנסיעה תיערך ברכב השטח המיוחד (6×6) "ואחטובקה", שיכולתו המופלאה להתמודד עם בעיות עבירות, היא מהגבוהות בעולם. לינה בקמפינג או בחדרים זוגיים ושירותים ומקלחות משותפים.

יום 4

אל עמק הירח ולמרגלות הר הגעש טולבאצ'יק

ממחנה הלילה, נסיעה ברכב המיוחד אל המדרונות הדרומיים של הר הגעש פלוסקי טולבאצ'יק (Plosky Tolbachik). האזור מכוסה באפר וולקני, מאז ההתפרצות ב- 1975 ולאחרונה ב- 2013. נופי האזור משולים לפניו של המאדים והוא נקרא "היער המת".  מתוך האפר מתחיל לבצבץ יער חדש, שעציו עדיין קטני קומה, אך הם מקנים גוון חי לרכסים הוולקניים של טולבאצ'יק וקלוצ'בסקאיה (Klyushevskaya). נעלה במורדות השחורים של גוש הרי הגעש המרכזי, אל מחנה הבסיס ליציאה לטיולים רגליים Lunakhodchikov , המזכיר בנופו את נופי הירח. זהו אזור בעל אופי מדברי, בו ניסו הרוסים את רכב החלל שלהם. לינת שטח בבקתות או אוהלים.

יום 5

הליכה ליער המאובן

ביקור בלועות החדשים של הר הגעש טולבאצ'יק. המסע הרגלי בהליכה, דרך שדות לבה צעירים, בהם קפאו שפכי הלבה בצורות מרשימות. ביקור באזור הלועות הגעשיים הצעירים, קונוסים, מינרלים שונים, פריחה צבעונית על פני האפר השחור וביער המאובן שנקבר תחת שפכי לבה מאוחרים.

יום 6

הר הגעש טולבאצ'יק

טיפוס אל הר הגעש טולבאצ'יק, המתנשא לגובה של 3085 מ'. המאסיב הגעשי העצום נמצא בדרום מערב קבוצת ההרים המרכזיים וכולל את שני הלועות הגדולים Ostry ו-.Plosky Tolbachik. מן הפסגה נשקפים 360 מעלות של נוף וולקני מרהיב, של קבוצת הרי הגעש הגבוהים ביותר בחצי האי קמצ'טקה וכ- 50 חרוטי געש, בהם התרחשו התפרצויות ההולוקן של הר טולבאצ'יק.

יום 7

יום מנוחה וסיורים מקומיים

יום זה הוא יום מנוחה, המשמש למקרה של מזג אוויר קשה שאינו מאפשר טיפוס. במקרה שלא יידרש יום מנוחה, יתקיים סיור מקומי, למשל ללועות געשיים נוספים באזור, כמו אלאיד ופינסר.

יום 8

העיירה אסו והמיעוטים האתניים

ירידה ממחנה ההרים, חצייה של נהר קמצ'טקה ונסיעה לעיירה אסו (Esso), השוכנת בגבול הדרומי של תחומי הנדידה של המיעוטים האתניים של קמצ'טקה (Evens &  Koryaks). עיקר פרנסתם היא על מסחר בפרוות של חיות ניצודות וגידול איילי צפון. ביקור במוזיאון האתנוגרפי, העוסק בחיי השבט וצפייה בריקודים ובמוסיקה המסורתית של בני השבט. ניתן לנפוש במעיינות החמים של העיירה.

יום 9

בחזרה לפטרופבלובסק

נסיעה ארוכה אל פטרופבלובסק. משם המשך אל מחנה אוהלים ליד המעיינות החמים מאלקי. לינה ורחצה במעיינות החמים של האזור.

יום 10

נסיעה אל קבוצת הרי הגעש הדרומיים

נסיעה ברכב בעל עבירות גבוהה, דרך מפלי וילוצ'ינסקי, אל הר הגעש מוטנובסקי Mutnovsky. לקראת ערב, נצא ממחנה האוהלים, בין הרי הגעש, לסיור רגלי ראשון להכרת האזור.

יום 11

הר מוטנובסקי

טרק רגלי לאורכו של קניון צר וקירותיו התלולים, אל לוע הר הגעש הפעיל (2323 מ'). צפייה בבורות הפעילים, הפולטים אדי גופרית צהובים, בריכות הבוץ המבעבעות ועלייה עד אל אגם חומצי המוקף בקרחונים המתנתקים וגולשים אליו. אחר הצהריים חזרה למחנה הקמפינג למרגלות ההר.

יום 12

הר גורלי

טרק רגלי אל הר הגעש גורלי (1829 מ'). בראש ההר פרושים אחד עשר לועות פעורים של ההר ובהם אגמים ושרידי פעילויות וולקניות שונות. אחר הצהריים ירידה מן ההר, בחזרה למחנה הקמפינג למרגלות ההר.

ימים 13-14

הרי הגעש קוריאקסקי ואבצ'ה

נסיעה אל העיירה פרטונקה, הנמצאת בלב מעיינות חמים ויערות טייגה. רגיעה ורחצה במעיינות החמים. למחרת המשך נסיעה אל הרמה הגעשית, בין שני הרי הגעש הפעילים והמעשנים, קוריאקסקי ואבצ'ה, הנישאים מעל מפרץ אבצ'ה. לינה במחנה אוהלים למרגלות ההרים.

יום 15

הר אבצ'ה

מסלול הליכה בין ההרים, אל גבעת הגמל, לתצפיות אל הרי הגעש והנופים סביבם. טיפוס אל פסגת הר אבצ'ה (2748 מ'  8-9 שעות טיפוס). לינה במחנה אוהלים למרגלות ההרים.

יום 16

אירוח כפרי אצל סאשה

יום מנוחה, למקרה של מזג אוויר שאינו מאפשר טיפוס. נסיעה לפראטונקה, חבל המעיינות החמים. אחר הצהריים, אירוח בחווה כפרית של האיכר סאשה, לערב של ארוחה אורגנית ואלכוהול מעשי ידיו, בליווי מוסיקה רוסית מחממת לבבות.

יום 17

מקמצ'טקה הביתה

העברה לשדה התעופה, לקראת טיסה מפטרופבלובסק הביתה.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

מחיר הטיול הנ"ל אינו כולל טיסות בינלאומיות להגעה וחזרה מקמצ'טקה

המעוניינים בטיסות יקבלו הצעה נפרדתדגשים מיוחדים

הטיול כולל

תחבורה: רכב 6WD או 4WD בעל עבירות גבוהה.
לינה: מלון בפטרופבלובסק, לודג' באתר הנופש פראטונקה ליד פטרופבלובסק. ביתר המסלול לינה בתנאי קמפינג ובבקתות.
כלכלה: 3 ארוחות ביום מערב ההגעה לקמצ'טקה ועד בוקר העזיבה. טבח שיכין ארוחות שטח, ארוחות באתר פראטונקה וארוחת פרידה חגיגית.
אישורי הטיול.
דמי רישום וטיפול.

הטיול אינו כולל

טיסות בינלאומיות.
ביטוח רפואי ומטען.
הוצאות בעלות אופי אישי.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
, תשר לצוות המקומי.
יום סיור במסוק לעמק הגייזרים שעלותו כ- 750 יורו למטייל (יעודכן בהמשך).

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: מסע ייחודי אל שמורות הטבע הגעשיות והלא מטויילות של קמצ'טקה. טרק רגלי המיועד למיטיבי לכת אל הרי הגעש הגבוהים של קמצ'טקה. קבוצה בינלאומית בהדרכה מקומית.
קבוצה: עד 18 מטיילים, מדריך שטח מקומי, מתורגמן, וצוות מקומי הכולל טבח ונהג.
מחיר טיסות ההליקופטר הידוע לנו היום הינו 750 יורו. במידה ויחול שינוי במחיר זה נעדכן אותו.
קמצ'טקה נמצאת באזור בלתי צפוי מבחינת מזג האוויר, וכמו כן צפויות בה תקלות רבות ושיבושי תכניות עקב שינויי מזג האוויר, אישורים בירוקרטיים, רכב שנתקע בדרך ושאר תקלות של סוף העולם. במקרה של תקלות שכאלו יתבצעו שינויים בתכנית.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש להפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
תנאי תשלום ודמי ביטול, כמופיע בדף הרישום.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

קמצ'טקה – הסטוריה עתיקה של שבטי קמצ'טקה

הקבוצות האתניות של צפון מזרח סיביר היו קבוצות פרימיטיביות יותר מן האחרות. הן חיו בתקופת האבן למעשה, […]

לקמצ'טקה וחזרה – המשלחת הישראלית הראשונה לקמצ'טקה

יצאנו חבורה של מטיילים ותיקים ומנוסים, כמדי שנה, למסע רגלי אל מקום חדש ונידח. היעד הפעם היה […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק בקמצ'טקה

טרקים

מסע רגלי וסיורים בחצי האי קמצ'טקה במזרח סיביר | 17 יום