המלצות על טיול לדרום טנזניה ויערות השימפנזים

לא נגענו, אתם אמרתם

 
המלצה על המדריך ד"ר יהודה אריאלי / מאת פרופ' אורה לימור ופרופ' יחיאל לימור
יעד הטיול :טנזניה     תאריכי הטיול :31-24 במרץ 2018     שם המדריך: ד"ר יהודה אריאלי

הערות על מסלול הטיול: מסלול מעניין, מגוון, עשיר  בטבע ובנוף האנושי. זו היתה "טעימה" מרתקת מאפריקה.

תנאי הטיול:  טובים מאוד. הלודג'ים היו טובים ונוחים. כלי הרכב היו טובים מאוד, מתוחזקים היטב ונקיים. האוכל היה בסדר גמור.

מדריך הטיול: ד"ר יהודה אריאלי ראוי לכל שבח. מדריך מעולה, מקצועי, מנוסה מאד, ובעל ידיעות רבות, רחבות ומעמיקות. ההסברים שלו במהלך הטיול העשירו מאד את החוויה, בדרך המשלבת הנאה וידע. לכל אורך הטיול הפגין יהודה כושר ניהול ומנהיגות, וזאת בשילוב מצוין של סבלנות, סובלנות, סמכותיות ונועם הליכות, הן כלפי הנוסעים המבוגרים הן כלפי הילדים הרבים שהיו בקבוצה.. "אקו"  יכולה להתגאות בכך שמדריך ברמה כזאת נמנה עם הצוות שלה.

הצוות המקומי: שני הנהגים – ג'ון וסייף – היו יוצאים מן הכלל. נהגים מיומנים ביותר, מדריכים בעלי ניסיון וידע רחב, חביבים וידידותיים. הם דאגו לכל הנוסעים ולכל פרט. החיבוקים בינם לבין הנוסעים, בעת הפרידה בנמל התעופה, מלמדים על הקשר החם ועל ההוקרה שכולם חשו כלפיהם. מומלץ בהחלט להמשיך ולהסתייע בשירותיהם בעתיד.

תהליך ההכנה לטיול (איכות מידע והשרות): הגענו לטיול מוכנים כראוי. מפגש הקבוצה, לפני הנסיעה, היה ענייני ובהיר ונמסר בו כל המידע הרלוונטי.

לאן הטיול הבא?

יעד מס' 1: טיולי שייט

יעד מס' 2: גיאורגיה

 
המלצה על המדריך ד"ר עדין שווימר / מאת סימה אופיר
לחברת "אקו" שלום רב,
אכן, דורון שלכם צדק. הטיול היה מושלם!! המדריך- עדין היה מדהים. הסברים מפורטים, ממצים, ללא לאות. אכפתי ודואג לכולם, בעל ידע מדהים. המסלול היה מצויין. הנהגים - מעולים, אדיבים, מתחשבים, מסייעים, סובלנים. המלונות-טובים, המאהל- חוויה.
ובכלל- הכל היה מעולה. ציון 10!!!!!! תודה לכם על הכל. טיול שלא יישכח.
המלצה על צוות אקו / מאת רינה כהן
שלום הדס,
הטיול לטנזניה היה מדהים, מעניין מאורגן היטב, צוות המדריכים נהגים היה מעולה ועל עדין המדריך אין מילים. מזג האויר שיחק לנו, המלונות היו טובים, היחס היה מצויין, הקבוצה היתה טובה, חזרתי בעננים.
המלצה על המדריך גלעד פלש / מאת קבוצת רחל ברזילי
לגלעד היקר שלנו,
במפגש הראשון הבטחת חוויה מיוחדת במינה. חוויה המשלבת את כל החושים, אבל לא ידענו עד כמה ראשך מלא בכל טוב... מידע בצמחים, בבעלי חיים, באנשים, בחיי קבוצה ועוד ועוד. התרשמנו מאוד מהידע, הניסיון שלך, ההיכרות עם השטח והאנשים החיים בו.
היום אנחנו רוצים להודות לך על כך שבזכותך טעמנו מאפריקה בכל החושים: הריחות בבתים ובצייד, הגלישה בדיונה השחורה, יערות הגשם והסוואנות, והאין סוף סיפורים (עם יד על הלב הכל באמת קרה?...). הכל נעשה בהמון אהבת אדם, כבוד ורגישות לגדולים ולקטנים. תודה עצומה על כל החוויות. מחכים לדיסק ולטיול הבא.
המלצה על המדריך גלעד פלש / מאת דינה ויובל שטרן
מסלול הטיול מרתק ומגוון. מאפשר גם התבוננות על אורח החיים של קבוצות באוכלוסיה ולא רק התרשמות מהטבע ובעלי החיים כרגיל בטנזניה. המסלול תוכנן ביעילות ובמקצועיות, ואפשר התרשמות אינטנסיבית ומרוכזת וניצול זמן יעיל. תנאי הטיול מעולים. הלינה בלודג'ים היתה איכותית ובמאהלים נשמרה איכות החיים הגבוהה. מדריך הטיול מקצועי, משקיע, נלהב, מאד מחויב ואיכפתי, מצטיין גם בארגון ובתיאום בחבל ארץ שבו הנושא הזה בעייתי. הצוות המקומי מקצועי ביותר, מיומן, בעל נוכחות נעימה. השלמה מעולה למדריך הישראלי.
חוויה מהנה מאד. בנוסף לכל היתרונות גם הקבוצה הייתה מאד כיפית, והסך ייזכר כטיול מהנה ומרשים. אנחנו מטיילים שנים רבות, לכל איזורי העולם, והטיול הזה מתברג גבוה בצמרת שלנו.
המלצה על המדריך גלעד פלש / מאת מאיר ונחמה בוכנר
הערות על מסלול הטיול: המסלול עשה את הטיול, עברנו מספר שמורות, חלקן כמעט בלתי מתויירות, קיבלנו רושם מזוויות שונות ובאותנטיות רבה.
תנאי הטיול: התנאים היו נאותים, גם הלינה באוהלים בלודג'ים של המסאי היתה במקום. הג'יפים היו במצב טוב ונוחים למדי.
מדריך הטיול: המדריך גלעד פלש עשה את הטיול! בזכותו חווינו את טנזניה מתוך התלהבות עניין והבנה של הנסיבות השונות. גלעד גם ניווט נכון את הקבוצה (מבחינה חברתית) וגם ניווט נכון את התכניות בשטח (קבלת החלטות מעולה), תוך גמישות ויכולת לחרוג באופן סביר מהתכנית המקורית, לטובת הרחבת המסלול. כמו כן הוא הוכיח יכולת אירגון גבוהה, שליטה בנסיבות והכל דפק כמו שעון !!! גלעד נתן ביטחון, השרה תחושת אחריות ומוגנות. לגלעד ידע אדיר, יכולת הוראה טובה ורמת מנהיגות ברורה.
הצוות המקומי: הנהגים היו נבחרת משומנת וטובה לעילא, הפגינו ידע רב ויכולת טכנית טובה ביחד עם מזג נוח וחביב.