צילום: ?????????????

הטיול המקיף לאינדונזיה

טיולי תרבות וטבע

כולל שמורות טבע בהדרכת דנדן בולוטין | 19 יום

טיול לאינדונזיה הוא טיול אל ארכיפלג של כ – 14,000 איים המפוזרים משני צדי קו המשווה, בין יבשת אסיה לאוסטרליה. המיקום הגיאוגרפי הוא שנותן לה אופי של גן עדן – נופיה של אינדונזיה הם הפנטזיה בהתגלמותה: הרי געש, יערות גשם ולגונות כחולות לצד נוף אנושי מרתק. טיול לאינדונזיה מציג שילוב כמעט בלתי אפשרי של דתות. אינדונזיה היא המדינה המוסלמית הגדולה ביותר בעולם, אולם הסמלים השולטים בה הם הינדיים, ושוכן בה במקום של כבוד המקדש הבודהיסטי הגדול ביותר בעולם. אינדונזי אדוק בדתו, יניח מנחה לריצוי הרוחות הרעות בפתח ביתו, ידליק קטורת, ואז יעמיס על כתפו את שטיח התפילה ויצעד למסגד לתפילה בציבור. 

בטיול שלפנינו נצא אל מסלול מיוחד, חדש והרפתקני המבקר גם באתרים ה"קלאסיים" של אינדונזיה, וגם שם דגש על פנינות הטבע, בעלי החיים הייחודיים, והשמורות המסקרנות של הארכיפלג העצום והמגוון. נשוט אל תוך הג'ונגלים של קלימנטן ונפגוש את האורנג אוטאנג בממלכתו הטבעית, נשלב פעילויות שנורקלינג ורפטינג ונעפיל אל הר געש מדהים ביופיו, באזורים מרוחקים מחוץ למסלול המוכר והמתויר. נצא אל הים להפליג עם דולפינים ונפגוש את לטאות הדרקון המרשימות שחיות באיי קומודו. זהו טיול אל עולם של תרבויות ייחודיות וטבע פראי ובראשיתי, המדגיש פנים שונות בפסיפס המורכב של ארץ ענקית זו העשירה במגוון תרבויות, דתות וחיי אדם פעילים.

מסלול הטיול

ימים 1-2

מתל אביב לאינדונזיה והאי באלי

בשעות אחר הצהריים נפגש בנתב"ג ונמריא דרך דובאי  אל באלי, שער הכניסה לאינדונזיה. לאחר סידורי הכניסה לאינדונזיה, העברה למלון בעיירת החוף קוטה. ארוחת ערב ולינה בקוטה (באלי).

יום 3

מבאלי אל האי ג'אווה – ביקר בג'וג'קרטה ומקדשי פרמבנאן

בשעות הבוקר נטוס אל יעדנו הראשון, ג'וג'קרטה, בירתה התרבותית של האי ג'אווה. יום זה נקדיש לסיור הכרות עם ג'וג'קרטה, המכונה גם ג'וגג'ה. חלק מהסיור נבצע באמצעות בצ'אק, כלי התחבורה המקומי שמשמש את תושבי העיר. נבקר בארמון הסולטן, ארמון המים, נסתובב בין סמטאות העיר המעניינת וגם נבקר בסדנה מקומית לייצור באטיק, שיטת אריגה האופיינית לאזור. מכאן נמשיך וניסע דרך אזור כפרי צפוף המאפיין את ג'אווה אל עבר מקדשי פרמבנאן. קומפלקס המקדשים יוצר מרקם עדין אך רב עוצמה של אדריכלות ואומנות הינדואיסטית קדומה. המקדשים שנראים כמו ארמונות נטיפים של חול, מכוסים בגילופים יפיפיים של הסיפור המיתולוגי, הראמאיינה סיפור מוסר אשר מעוגן במסורת הג'אוונזית. בערב נצא לחזות במופע בלט המתאר את המיתולוגיה של הרמאיינה. ארוחת ערב ולינה בג'וג'קרטה.

יום 4

מקדש בורובודור והכפר גדונג סונגו

יום זה יוקדש לחוויה של המסע הרוחני שמקדש בורובודור נבנה למענו. המקדש הבודהיסטי בנוי בצורת מנדלה שמסמלת את מדרגות התודעה בהן עולה המאמין מן העולם החילוני אל העולם הרוחני. המבנה נחשב לאחד מפלאי העולם והוא המקדש הבודהיסטי הגדול בעולם. על קירות המקדש מגולפים באבן וולקנית סצנות מחיי הבודהה, ועל המקדש מצויים כ – 500 פסלי בודהה. בורובודור הוא האתר החשוב ביותר באינדונזיה ומשמש לה סימן היכר. מכאן נמשיך בנסיעה צפונה, אל תוך האזורים הכפריים של ג'אווה, עד שנגיע לכפר גדונג סונגו. נאכל ארוחת צהריים בבית מקומי ונצפה במופע שנועד לגירוש רוחות רעות. המשתתפים בו נכנסים לטראנס ועושים דברים שאנחנו מחשיבים כעל אנושיים. בתום הביקור נמשיך בנסיעה צפונה אל העיר סמראנג היושבת על החוף הצפוני של ג'אווה. ארוחת ערב ולינה בסמראנג.

 

צילום: נפטלי הילגר

צילום: נפתלי הילגר
ימים 5-6

שמורת טנג'ונג פוטינג: אוראנג-אוטנים בג'ונגל

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל שדה התעופה של סמראנג ונמריא בטיסת פנים אל קלימנטן, החלק האינדונזי של האי בורנאו, האי הגדול באסיה, הידוע ביערות הגשם והמחצבים הרבים שבו. ננחת בעיירה פנגקלנבון ונמשיך בנסיעה אל מעגן הסירות שבעיירה קומאי. נעלה על סירה שתהיה כלי הרכב שלנו במשך היומיים הבאים. נשוט לתוך נהר סקונייר (Sekonyer) המתפתל בתוך הג'ונגלים של שמורת טנג'ון פוטינג, נראה את  הצמחייה הטרופית, נקשיב לציוץ הציפורים ואם יבוא עלינו המזל נבחין בקופים המקפצים בין צמרות העצים. בשמורה ניתן לראות מספר רב של בעלי חיים אנדמיים ונדירים, קופי מקוק, גיבון וקופי חוטם נדירים, אך גולת הכותרת היא האוראנג-אוטן, "איש הג'ונגל" בשפה האינדונזית, קוף האדם היחידי שנפוץ ביבשת אסיה ונמצא אך ורק בבורנאו ובאי סומטרה. ביומיים הקרובים נבקר בתחנות האכלה שונות לאורך הנהר, נצפה בקופים הנאספים מהג'ונגל כדי לאכול, חלקם בתהליך שיקום וחלקם כבר אחריו. זוהי הזדמנות נדירה לראות מקרוב את היצור כתום הפרווה, אחד מבעלי החיים האינטליגנטיים שקיימים בעולמנו. בלילות נלון בלודג' אקולוגי מיוחד שהוקם על גדות הנהר.

יום 7

המעבר מקלימנטן לסולאווסי

בשעות הבוקר נחזור בהפלגה אל קומאי ופנגקלנבון, ונטוס אל סורבאיה, העיר השנייה בגודלה באינדונזיה ובירת מזרח ג'אווה, אליה נגיע בשעות אחר הצהריים ונמשיך בטיסה נוספת אל האי הצפוני סולאווסי ואל אוג'ונג פנדאנג (מקאסר), בירתו. ארוחת ערב ולינה במקאסר.

יום 8

מאוג'ונג פנדאנג אל רנטפאו

אוג'ונג פנדאנג בירת דרום סולאווסי יושבת לחוף נמל הומה. נצא בנסיעה דרך אזור החוף הבוגינזי, נחלוף על פני עיירות דייגים ונופים קרסטיים. נמשיך ונעפיל על השלוחה הדרומית של האי דמוי הסחלב, בדרך הררית אל עבר טנה טורג'ה. נחצה עמקים מעוטרים בטרסות אורז עד שנגיע לעיירה רנטפאו. ארוחת ערב ולינה ברנטפאו.

ימים 9-10

ארץ הטורג'ה

הטאנה טורג'ה הם קבוצה אתנית שאימצה את הנצרות כדת, אולם הם עדיין מקיימים את חייהם סביב ביצוע ראוותני של טקסי לוויה. טקסים אלו ואופני הקבורה הם שיאם של המצוות החברתיות והדתיות. נקדיש את היומיים הקרובים לביקור בכפרים המסורתיים שבתיהם דמויי סירה ושלעיצובם משמעות סמלית. נבקר באתרי הקבורה ובכפרי האזור, ניהנה ממראות השפע שבשדות האורז ונלמד אודות תפיסותיה של קבוצה אתנית זו על החיים ועל המוות. ארוחת ערב ולינה ברנטפאו. 

 

Photo by Rafal Cichawa

יום 11

מהרי טורג'ה בחזרה לבאלי

בשעות הבוקר ניפרד מארץ הטורג'ה ונטוס אל אוג'ונג פנדאנג, ולאחר החלפת מטוסים נמשיך בטיסה לבאלי. באלי זכתה לכינויים "אי האלים" ו"גן עדן עלי אדמות", שמות המסמלים לא רק את יופיו של האי אלא גם את האווירה המיוחדת שהוא משרה על השוכנים בו. לאחר הנחיתה ניסע אל אובוד, עיירת האומנים ומרכז התרבות הבאלינזית, הממוקמת בלב באלי. לינה וארוחת ערב באובוד

יום 12

מרכז ומזרח באלי

בבוקר נצא לבקר במזרח באלי. נבקר ב"טאמפק סארינג", מקדש בן 1000 שנים שנבנה על מעיין קדוש. נשמע על ההינדואיזם הבאלינזי (דת המים הקדושים), השם דגש מיוחד על פולחן המים ונראה את המקומיים המגיעים להיטהר במימיו. ניסע במעלה הרכס אל הכפר קינטמני ממנו נשקף נוף מרהיב של אגם בטור אשר נוצר בלב לוע הר הגעש בעל אותו השם. אחר הצהריים נבקר בכפר פטולו, נראה את להקת האנפות שגרה במקום ובערב נהנה מארוחת ערב בבית משפחה מקומי, מלווה במופע הקצ'אק המסורתי. לינה וארוחת ערב באובוד

 

Photo by nuttawutnuy

יום 13

רפטינג חוויתי וסביבות אובוד

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל יום של טבע נפלא ושל נופים מרשימים באזורים פחות מתויירים של האי באלי. תחילה נבקר במקדש אולו דאנו היפהפה שנמצא בתוך אגם בראטן והוא אחד האתרים המזוהים והיפים ביותר של האי. נטפס במעלה הרכס אל אזור מונדוק וצפון באלי. אזור מונדוק נמצא בגובה שבין 500-1200 מ' ושימש בעבר מקום מפלט ומנוחה לכובשים ההולנדים שנרגעו בו מהלחות השוררת במישורי האי. כיום מציע האזור כר נרחב של אפשרויות הליכה וטבע יפה ובתולי. נטייל בסביבת הכפר מונדוק, ונלך לצד שדות האורז והירקות, מטעי הוניל, הציפורן, והקפה, ממנו מכינים את הקפה המקומי הידוע באיכותו.  נערוך טיולי הליכה אל המפלים הסמוכים. לאחר ארוחת צהריים נשוב לאובוד שבמרכז באלי. בשעות הערב נתארח לארוחה בבית משפחה מקומית  בכפר סמוך ונתוודע לאורח החיים הבאלינזי. לינה באובוד

יום 14

'מדרגות האלים', מונדוק וחציית תעלת באלי אל בניואנגי

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל אחד הימים היפים בטיול, בו ניסע באמצעות מיניוואנים  בין הנופים הפנוראמיים של מחוז טבאנן שנמצא במרכז באלי. נצא מאובוד אל אזור ג'אטילווי בו פרוסות טרסות האורז היפות ביותר באי, המכונות "מדרגות האלים". נמשיך אל מקדש אולו דאנו היפהפה שנמצא בתוך אגם ברטן. נטפס אל קו הרכס של האזור ההררי בצפון באלי ואל הכפר מונדוק, ממנו נתצפת על העמק היפה ועל אגמי התאומים הסמוכים. נרד אל קו החוף הצפוני של האי וניסע אל נמל גילימאנוק שבקצה הצפון-מערבי של באלי. נעלה על מעבורת לשייט קצר אל העיירה בניואנגי שבקצה המזרחי של ג'אווה. העברה למלון לארוחת ערב וללילה קצר. ארוחת ערב ולינה בבניואנגי.

יום 15

העפלה אל הר הגעש איג'ן וחזרה לבאלי

נצא בשעות הלילה ונעלה על רכבי שטח שיסיעו אותנו אל נקודת הפתיחה, ממנה נתחיל את ההליכה בשביל המטפס מעלה לאור פנסים. הטיפוס כרוך במאמץ – נעלה 600 מ' בכשעתיים, ונגיע אל פסגת ההר בשעת הזריחה, לראות את המחזה המופלא  של קרני השמש מאירות את לוע הר הגעש הגדול שבתוכו נמצא אגם גופריתי בצבע טורקיז. נראה את פליטת העשן הקבועה שיוצאת מההר ואת הסבלים היורדים אל תוך הלוע להעמיס על עצמם משקל רב של גופרית. בתום הביקור נשוב חזרה אל נקודת ההתחלה של המסלול, נאכל  ארוחת בוקר ונצא חזרה אל מלוננו בבניואנגי להתארגנות. משם נצא אל הנמל, נעלה על המעבורת ונשוט בהפלגה קצרה חזרה אל באלי. לאחר מכן נמשיך בנסיעה אל קוטה שבחוף הדרומי. ארוחת ערב ולינה בקוטה

 

צילום: ברק לבוביץ'

יום 16

מבאלי אל האי פלורס

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל שדה התעופה, ממנו נטוס אל העיר לבואן באג'ו הנמצאת במערב  פלורס ומשמשת כשער הכניסה לשמורת "איי קומודו". האי פלורס שבמזרח אינדונזיה נמצא מחוץ למסלול המטיילים המוכר ודווקא בגלל זה מהווה מוקד משיכה מעניין. האי צר וארוך ומאופיין בתוואי נוף של הרים חרוטיים, חלקם הרי געש פעילים. לאחר הנחיתה ניסע לכפר של בני המיעוטים החיים באזור. נבקר בכפר, נראה את צורת החיים המסורתית ונצפה בטקס ריקוד הקאצ'י. לאחר מכן נשוב למלון בלבואן באג'ו. ארוחת ערב ולינה בלבואן באג'ו

יום 17

שמורת איי קומודו

עם בוקר נצא אל הנמל הימי של העיר, נעלה על סירה ונפליג אל השמורה הימית של "איי קומודו". נטייל באי רינצ'ה המפורסם כאחד מבתי הגידול הייחודיים בעולם לדרקוני קומודו ולעוד מיני בע"ח נוספים: ציפורים, צבאים, קופים, חזירים ועוד. נצא להליכה מרתקת דרך יערות טרופיים ונצפה על החיות המדהימות והמיוחדות הללו. נאכל ארוחת צהריים על הסיפון ונצא בהפלגה לאי בידאדרי לשחייה ושנירקול בין שלל מיני דגים ואלמוגים. בתום הפעילות נשוט בחזרה אל לבואן באג'ו, אליה נגיע בשעת שקיעה. לינה וארוחת ערב בלבואן באג'ו.

 

צילום: דנדן בולוטין

ימים 18-19

מפלורס אל באלי וסיום הטיול באינדונזיה

בשעות הבוקר העברה אל שדה התעופה, ממנו נמריא בטיסה חזרה אל באלי. העברה לעיירת החוף קוטה לזמן חופשי בטיילת, על חוף הים ובשווקים המקומיים. לאחר ארוחת הערב נשוב לשדה התעופה, לקראת טיסתנו לדובאי ומשם טיסת המשך אל תל אביב. נחיתה בישראל בשעות הבוקר

  • ויזה אלקטרונית לאינדונזיה.
  • טיול מקיף בג'אווה כולל ביקור בעיר ג'וגג'קרטה, ובהר הגעש איג'ן
  • ביקור חוויתי עם קופי האוראנגאוטן בשמורת טנג'ונג פוטינג שבקלימנטן
  • ביקור באי פלורס ובשמורת איי קומודו וסיור שנורקלינג
  • בתי מלון ברמה גבוהה ומעולה לאורך המסלול. לודג' אקולוגי ביער הגשם
  • מופעי בלט רמאיינה, טראנס וקצ'אק
  • קבוצה קטנה – עד 26 נוסעים

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
04/06/2024 22/06/2024 דנדן בולוטין $9,108 $67 $9,175

*תוספת ליחיד בחדר: 1,330$

אופי הטיול: טיול ראשוני וייחודי, המגלה וחושף צד נוסף ביופי האקזוטי של מדינת אלפי האיים אינדונזיה. טיול לאינדונזיה כולל מפגש מרתק עם דתות שונות, אמונות, מנהגים, טקסים, מופעי אומנות וארכיטקטורה מרהיבה, בע"ח אנדמיים באיים מרוחקים שמעבר למסלול הטיולים הקלאסי, שילוב של פעילויות ימיות, העפלה אל הרי געש, ונופים עוצרי נשימה של גן העדן האינדונזי.

**כל אתרי הטיול בבאלי כלולים בתכנית. התכנית כאמור נתונה לשינויים עקב טקסים ואירועים ספונטניים המתרחשים במקום.**

תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג לסיורים והעברות. ג'יפים לאזורי עבירות קשה, מיניוואנים לאחד מימי הסיור בבאלי, שייט בסירות בקלימנטן ובקומודו ושייט רפטינג בבאלי. 8 טיסות פנים בתוך אינדונזיה.

לינה: בתי מלון מדרגה ראשונה ומעולה לאורך כל הטיול, למעט קלימנטן שם נשהה בלודג' אקולוגי, הטוב בנמצא. 

כלכלה: בחמישה ימים מן הטיול יינתן פנסיון מלא. יתר הימים בטיול מבוססים על בסיס חצי פנסיון – ארוחת בוקר וארוחת צהריים/ערב. מים מינרליים לאורך הטיול באינדונזיה.

קבוצה וצוות: 15 – 26 מטיילים. מדריכים מקומיים דוברי אנגלית ומדריך ישראלי מצוות אקו טיולי (דנדן בולוטין)דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל:

טיסות בין לאומיות עד באלי וחזרה
8 טיסות פנים – כמפורט במסלול הטיול. משקל – עד 20 ק"ג.
לינה בבתי מלון מדרגה ראשונה ע"ב חצי פנסיון + חמש ארוחות צהריים נוספות. לודג' אקולוגי, הטוב בנמצא, ביער הגשם
כניסות לאתרים, לינה, כלכלה, תחבורה וצוות כמפורט במסלול הטיול.
מופעי ריקוד ופולקלור: בלט רמאיינה, טקס ג'טילאן, מופע קצ'אק.
ביקור בשמורת טנג'ונג פוטינג
העפלה להר הגעש איג'ן
רפטינג על נהר איונג בבאלי.
ביקור בשמורת איי קומודו ובאי רינצ'ה, כולל שנורקלינג
מיסי נמל בטיסות הבינ"ל
תשר לנותני השירותים המקומיים.
תוספת עבור נשיאת 20 ק"ג בטיסות הפנים
מים מינרליים לאורך הטיול באינדונזיה
דמי טיפול ורישום

מחיר הטיול אינו כולל:

ביטוח רפואי ומטען; שתייה וארוחות שאינן כלולות; הוצאות בעלות אופי אישי.
ויזה אלקטרונית לאינדונזיה (200$ למטייל עם דרכון ישראלי או 35$ למטייל עם דרכון זר, תלוי בלאום – נא לברר מול המשרד).
מיסי נמל מקומיים, במידה ויידרשו

הערות חשובות:

מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה והמחיר ישתנה טרום כירטוס, תחול התוספת על הנוסע.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
אינדונזיה היא המדינה המוסלמית הגדולה בעולם ונמצאת ברשימת המדינות המופיעות תחת אזהרת מסע של המטה ללוחמה בטרור במשרד הביטחון. ראוי לציין שאזהרה זו הנה בגדר המלצה בלבד וההחלטה באם לנסוע שמורה לשיקול דעתו של הנוסע ועל אחריותו הבלעדית, תוך כדי שהוא מודע לסיכונים ביטחוניים ואחרים הכרוכים בנסיעתו.
סידורי הכניסה לאינדונזיה נערכים על ידי חברת אקו, בתיאום עם הרשויות האינדונזיות. למרות כל ההסכמים והתנאים הנוחים שנוצרו לכניסת ישראלים, בהעדר יחסים דיפלומטיים רשמיים, אין החברה אחראית במקרה שבו תימנע הכניסה על ידי שלטונות אינדונזיה. במקרה כזה יוחזר לנרשם כל הכסף ששילם, בקיזוז סכום ההוצאה אשר הוציאה החברה (לרבות התחייבות של החברה) ולא קיבלה בעבורה החזר.
ימי הסיור בטיול יכולים להשתנות בהתאם לאירועים מקומיים, טקסים, פסטיבלים, ושיקול דעת המדריך. בבאלי עצמה יתכן שסדר הלינות ישתנה בין מועדי הטיול השונים.
במידה ובמהלך הוצאת אישור אשרת הכניסה לאינדונזיה תתבקש אקו לערוך שינויים במסלול הטיול, תוכנית הטיול תתעדכן בהתאם לנדרש.
טיסות - ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

פסטיבל נאדם במונגוליה

לאורך רוב המאה ה-20, מונגוליה נותקה מהעולם, כה רחוקה עד שאזכור שמה העלה ניחוחות של ארץ נידחת […]

העצמת נשים במרוקו

זכויותיהן של נשות מרוקו עברו תהפוכות רבות לאורך תקופות שונות, מהתקופה הטרום-איסלאמית ועד היום. כיום, מעמד האישה […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

הטיול המקיף לאינדונזיה

טיולי תרבות וטבע

כולל שמורות טבע בהדרכת דנדן בולוטין | 19 יום