טיול לקירגיזסטן

טיולי תרבות וטבע

הרפתקאות וחוויות טבע בנופים המרהיבים של קירגיזסטן | 12 יום

ברוכים הבאים למסע שטח בקירגיזסטן, המדינה המרשימה של מרכז אסיה. בטיול שלנו נחצה את רכסי הרי הטיאן-שאן, נחזה בנופים מרהיבים, נבקר באתרי מורשת, נפגוש מקומיים החיים ביורטים ונחשף לאירוח המסורתי של העם הקירגיזי. הטיול שלנו מותאם לחובבי טבע אשר רוצים ורוצות לגלות יעד חדש וליהנות מהרפתקה לא רגילה. החודשים יולי ואוגוסט הם זמנים מאד מיוחד לביקור במדינה. השדות והיערות בשיא צבעם הירוק והעדרים הגדולים נמצאים בעיצומה של עונת המרעה, הנוודים יושבים על הרמות הגבוהות וניתן עדיין לראות רצועות שלג דקות אחרונות על קצוות ההרים מתחת לקו הרקיע. מסלול הטיול שלנו בנוי בצורה הנובעת מניסיון של שנים בהובלת טיולים במדינה האדירה הזאת, מתוך רצון להביא את המיטב, להנגיש את מגוון הנופים הרחב, להפגיש את המטיילים עם התרבות והמרחב וליצור הנאה בלתי נשכחת שתלווה אתכם גם שנים אח"כ.
קירגיזסטן, מדינה צעירה (קיבלה את עצמאות ב- 1991) והררית הנמצאת במרכז אסיה. בדרכים החוצים אותה עברו לפני מאות שנים שיירות 'דרך המשי' מסין לאירופה. זוהי ארץ בעלת נופים אלפיניים גבוהים, קרחונים ואגמים יפהפיים, מה שהופך אותה לאטרקטיבית מאוד לחובבי טבע ונוף. נקפוץ בין עמקים וכפרים ונפגוש במסורת, נטעם מהמטבח ונחווה בעצמנו אורחות חייהם המיוחדים. נישן במחנות יורטים - אוהלי הנוודים, נחצה נחלים, נעבור במעברי ההרים הגבוהים, נצפה בעדרי צאן ובקר ואפילו יאקים, נפגוש מקומיים המגדלים סוסים, נבקר בפינות קסומות, נחזה בשטחי המרעה העצומים של ונעפיל לנקודות נוף מדהימות

מסלול הטיול

יום 1

ת"א - בישקק

נעלה על טיסה לבישקק (Bishkek) בירת קירגיזסטן דרך יעד מקשר.

יום 2

עיר הבירה בישקק

ננחת לפנות בוקר, נאסוף את המזוודות ונצא מהשדה. נעלה על המיניבוס שלנו ולאחר נסיעה של כחצי שעה נגיע לבית מלון בבישקק ונאכל ארוחת בוקר, נקבל חדרים וננוח כארבע שעות. אחרי שנתעורר נצא לסיור רגלי קצר דרך הפארקים היפים בסמוך עד שנגיע לכיכר אלא-טו (Ala-Too Square) שהיא הכיכר המרכזית של העיר, נראה את בניין הפרלמנט ואת שדרות צ'וי שחוצים את העיר ונקבל הסבר מקיף על הסיפורים שמלווה את המדינה מאז הקמתה. נאכל ארוחת צהריים ולאחר מכן נצא להסתובב באחד השווקים השוקקים והצבעוניים ביותר במרכז אסיה – אוש בזאר (Osh Bazaar). בשוק נהנה מהצבעים והריחות, נכיר לראשונה את מושגי היומיום המקומיים ונפגוש המון פרצופים מעניינים ודוכני ממכר בסגנון שייחודי למדינה. נחזור אחה"צ להתארגנות במלון ולתדריך לנסיעה בג'יפים לקראת מחר ומשם נמשיך לארוחת ערב. לינה בבית מלון בבישקק.

יום 3

אל אגם סונגקול ואורח החיים הקירגיזי המסורתי

לאחר ארוחת הבוקר נערוך חלוקה מסודרת של המטיילים אל הג'יפים והנהגים שילוו אותם מעכשיו. נצא ישר מהעיר ונעלה בנסיעה במקביל לרכס ההרים בדרך נופית יפיפייה. נעצור לביקור באתר העיר העתיקה בלאסגון (Balasagun) שבמרכזה מוצב מינרט בורנה (Burana), מינרט איסלמי שהיה שייך בעבר למסגד והוא למעשה שריד אחרון לאחד מהמבנים העתיקים בקירגיזסטאן, אשר נבנה במאה ה-10 לספירה והוחרב ברובו במאה ה- 13 ע"י המונגולים. נבקר בשרידים ובמוזיאון קטן שמנציח את התרבויות שהתיישבו בנקודה. נמשיך את הנסיעה מזרחה לאורך נהר הצ'וי (Chuy) – נהר המהווה בנקודות מסוימות גבול טבעי בין קירגיזסטאן וקזחסטן. נמשיך דרך הנקיק הארוך שהנהר יוצר ברכס הסלעי ונעפיל גבוהה יותר דרך מעבר קובקאי (Kubaky) בגובה של 2160 מטר. נרד יחד עם הפיתולים ונחלוף על פני מאגר אורטו טוקוי (Orto Tokoy) ולא הרבה אחרי זה נגיע לעיירה קוצ'קור (Kochkor), שם נאכל ארוחת צהריים. נמשיך בנסיעה לכיוון דרום, שם נעלה לראשונה לגובה דרך מעבר קלמאק אשו (3446 מ') בדרך שטח מרהיבה ביופייה עד לשמורת הטבע המדהימה של אגם סונג קול (Song Kul), האגם השני בגודלו בקירגיזסטן, השוכן בגובה 3016 מ'. ניסע לאורך גדת האגם בין משכנות הרועים, יורטים ועדרי בע"ח, נפגוש ברועי הצאן רכובים על סוסים ונגיע למשכננו במחנה רחב ידיים המורכב מאוהלי היורט, אוהל הנוודים. עם ההגעה נפגוש את מארחינו ונמשיך להליכה מסביב לאגם היכן שדוהרים הסוסים. לאחר שנחזור למחנה נפנה לארוחת ערב ביורט חדר האוכל המקושט, נשמע סיפורי נוודים ונפרוש לישון במבנה העץ המעוגל. לינה במחנה יורטים על גדת אגם סונג-קול.

יום 4

אגם סונג קול – נארין

נפתח את הבוקר כשהאור יכנס מחלון השמיים, לאחר התארגנות עם ונוכל לעלות לתצפית יפיפייה על האגם המכונה גם 'האגם האחרון' וגודלו כפול מהכינרת. מהתצפית תשתקף "שמיכת" האגם הכחולה מוקפת גבעות משופלות ועשרות נקודות לבנות של מחנות יורטים שמעטרים את המרחב. נתחבר לדרך העפר ונמשיך בנסיעה אל עבר מעבר הרים '33 התוכים' (33 parrots) בגובה 3133 מ' הממוקם בפינה הדרום מזרחית של האגם. נעצור לתצפית פנוראמית מרהיבה ולאחר שנרד מן הפס נוכל לצאת לטיול רגלי קצר למפל קג'רטי (Kajerty) הנמצא באזור. אחרי פיקניק צהריים בשטח נמשיך בנסיעה לאורך המרחבים הפראיים ויתכן מאד שנצפה בנדידה של עדרים עם בעליהם על הרמות ההרריות הגבוהות. נעלה על הכביש הראשי הנמתח מהגבול עם סין עד לעיירה נארין (Naryn) שם אנחנו לנים. לאחר שנגיע נקבל חדרים ונלך יחד למסעדה של המלון לארוחת ערב. לינה בבית מלון באנרין.

יום 5

אגם קל-סו (האגם הנעלם)

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את משכננו ונעלה על דרך המלך. נציג דרכונים ואשרות בכניסה לאזור הגבול עם סין ונרד לדרך שטח שתוביל אותנו אל אחד מאזורי המרעה המבודדים ביותר במדינה השוכן בסמוך לגביע הקדוש – אגם קל סו (Kel Suu), הידוע בשם 'האגם הנעלם'. נחצה את עמק אק סאי (Ak sai) רחב הידיים כשבדרך נפגוש פלגי מים רבים ומוצבי צבא נטושים מהתקופה הסובייטית. מקטע נסיעה זה קשוח במקצת, אבל עביר. לאחר ההגעה למחנה היורטים בעמק קוק קיה ((Kok Kya, בהתאם לתנאי הדרך נמשיך ברגל או על סוסים עד לתחתיתו, שם נחשף לאחד האגמים האלפיניים הכי יפים בעולם – אגם קל סו (Kel Suu) שיושב בגובה 3520 מטר. סביבתו משופעת בסלעים ובהיקפו מתנשאים צוקים אנכיים, אוויר קריר וצלול עוטף את האגם שצבעו טורקיז עז. לאחר הביקור נחזור ללינה במחנה ונהנה מארוחת הערב. ארוחת ערב ולינה במחנה יורטים ללא מקלחת בעמק קוק קיה.

יום 6

דרך מעבר ההרים קינדי אשו לנארין

נתעורר לארוחת בוקר כשמסביב נוף מהמם, לאחריה נצא להליכה אל אחת הגבעות שמעלה העמק לתצפית יפה. לאחר מספר ימי השטח המאתגרים נתקדם חזרה לכיוון הציוויליזציה. נסע במסלול דרך מעבר ההרים קינדי אשו (Kindi Ashu) היפיפה בגובה 3400 מ' ונרד שוב לעמק אט באשי (At Bashi). נעלה חזרה לכביש עד שנגיע לעיר נרין היושבת על הנהר הארוך ביותר במדינה העונה לאותו שם. נעבור בשוק המקומי להצטיידות ונגיע למקלחת חמה וארוחת ערב במלון. לינה במלון בנארין.

יום 7

דרך מעברי ההרים לטמגה - אגם איסיק-קול

יום 7 – 27.7, יום רביעי – נרין – טמגה – 220 ק"מ, 95% שטח, 5% כביש
אחרי ארוחת בוקר מוקדמת נצא ליום שטח מאתגר, נעצור בחיבור הנהרות נרין הגדול ונרין הקטן, משם נכנס אל עמק אקי-נרין המרהיב, נעבור דרך נוף של יערות, נהרות, והרים מושלגים, כשלכול אורך הדרך מפוזרות יורטים של נוודים וסביבם מסתובבים עדרי סוסים ויאקים. נעצור לפיקניק במקום יפה ונתחיל לעלות בדרך לא פשוטה אל מעבר טוסור (Tosor Pass) הנמצא בגובה 3,893 מטר, בסמוך לרמה גבוהה ושטוחה העונה על אותו שם. נמשיך בנסיעה דרך עמק ברסקון (Barskoon) ונתגלגל בסרפנטינות היפות לכיוון אגם איסיק-קול Lake) Issyk Kul) אליו הנהר שנסענו לאורכו נשפך. את היום נסיים בסמוך לאגם בבית הארחה משפחתי הכולל סאונה רוסית בכפר טמגה (Tamga). ארוחת ערב ולינה בבית הארחה בטמגה.

יום 8

שמורת ג'יטי אוגוז אל עיר המטיילים קרקול

אחרי ארוחת בוקר נצא בנסיעה לעבר מקום מקסים בו נערוך טיול הליכה קליל בעמק האגדות הציורי סקזקה (Skazka), בו הרי החול הצבעוניים מזכירים דמויות מסרטי דיסני. לאחר הטיול היפיפה נעצור לפגישה והדגמה של מסורת קירגיזית עתיקה, ציד בעזרת עיט זהוב. בתצוגה נביא סיפור נוסף של קשר תלות ייחודי בן אדם לבעל חיים ונגע באלמנטים התרבותיים והסביבתיים של התופעה. לאחר מכן ובזמן שהשמש תעלה גבוהה מספיק, נסע לאגם ונערוך פיקניק נהדר על החוף וכל מי שירצה יוכל להחליף לבגד ים ולרחוץ במימיו. משם נמשיך בנסיעה מזרחה לשמורת ג'יטי אוגוז (Jeti-Oguz) המתורגמת כ'שבעת השוורים' על שבעת הצוקים הענקיים הניצבים בכניסה אליה, נעלה לתצפית פנורמית ונבקר בחנות קטנה השייכת למשק ביתי לייצור דבש. לארוחת ערב נגיע לקרקול (Karakol), עיר המטיילים החשובה של קירגיזסטן, שם נישן במלון נהדר. לינה בבית מלון בקרקול.

יום 9

שמורת המעיינות החמים אלטין ארשאן

אחרי ארוחת בוקר נפגש על הרכב החלופי שילווה אותנו במשך היום – משאית ספארי אימתנית הקרויה ברוסית 'ווחטובקה', איתה נצא לנסיעת שטח מאתגרת לאחד העמקים היפים ביותר באזור איסיק-קול – עמק אלטין ארשאן (Altyn Arshan), הנמצא בגובה 2,600 מטר. חלקים מהדרך נעשה בנסיעה וחלקים בהליכה, ולכול אורכם נתרשם מהנופים המיוחדים. נחזה מרחוק בפיק פלטקה העצום (4730 מטר) הנשקף באופק, כשמסביב על המדרונות פרוסים יערות אשוחית ונהר שוצף אחד ארוך. לאחר ההגעה נלך לטבול במעיינות החמים הנמצאים במרכז השמורה כדי לשחרר מעט את הגוף ונאכל ארוחת צהריים בבקתה של שומר המעיינות. נחזור גם בכיוון ההפוך בהליכה על דרך העפר כשבערב נגיע בחזרה לקרקול. אחרי התארגנות במלון נצא להשתתף בארוחת מנות מיוחדת אצל משפחה מקומית מבני המיעוט הדונגני, קבוצה אתנית שהוגלתה למרכז אסיה והביאה איתה את ניחוחות סין. לינה בבית מלון בקרקול.

יום 10

שוק הרוסי של צ'ולפון אתא ועמק צ'ונג קמין

נתעורר במלון, נאכל ארוחה בוקר ונצא לדרך הארוכה חזרה על הכביש הצפוני שמקיף את אגם איסיק קול ונעצור לבקר בשוק הרוסי של צ'ולפון אתא (Cholpon Ata), שם נכיר צבע נוסף של תרבות ומאכלים שמלווים את העם הזה גם לקירגיזסטן. נטעם ממגוון לא ייאמן של ליקרים אלכוהוליים שהמקומיים מפיקים מפירות ונמשיך למקום קרוב שם נעלה על סירה גדולה וממונעת לשייט במימי האגם, כשלא הרבה אחרי נטיל עוגן ונקפוץ לשחות בתוך מימיו הצלולים. נאכל על הסיפון ארוחת צהריים מעשי ידיו של הקפטן ונשוב לחוף. נמשיך על הכביש הראשי ולקראת ערב נגיע לכפר בעמק צ'ונג קמין בו נתארח בגסטהאוס נהדר. לינה בבית הארחה בעמק צ'ונג קמין.

יום 11

צ'ונג קמין – בישקק

אחרי ארוחת בוקר נצא לדרך חזרה לבישקק. נעצור בעיירה טוקמוק (Tokmok) לביקור בשוק בעלי החיים הגדול במדינה, שם רועים וסוחרים מכל רחבי קירגיזסטן מתאספים אחת לשבוע. חוויה יוצאת דופן שאיננה עשויה לבעלי לב חלש, אבל כזאת שממחישה באופן חיי ונושם נדבך חשוב ולא מתחנף בתרבות המקומית. לאחר שנסיים את הביקור נמשיך בנסיעה לעיר, נאכל ארוחת צהריים עם ההגעה ולאחר מכן נגיע שוב לכיכר אלא-טו שם נכנס לבקר במוזיאון ההיסטורי הלאומי כדי להשלים את הסיפור של העם הקירגיזי. נחזור למלון להתארגנות ונאכל ארוחת ערב באחת המסעדות הטובות של העיר. לינה בבית מלון בבישקק.

יום 12

בישקק - שדה התעופה מאנאס – תל אביב

נקום לפנות בוקר וניסע לשדה התעופה מאנאס (FRU) לטיסה חזרה ארצה דרך איסטנבול.

  •  הטיול המקיף והמעמיק ביותר לקירגיזסטן, היחיד שמתנהל בג'יפים עם נהגים מקומיים מיומנים ומאפשר לנוסעינו חופש מוחלט להנות מן הדרכים, הנופים המרהיבים והתרבות המקומית.
  • פנסיון מלא לאורך כל השהות בקירגיזסטן, ארוחות במסעדות מקומיות ופיקניקים בחיק הטבע
  • ביקור באתרים היסטוריים על דרך המשי
  • טבע מרהיב והכרות עם הפולקלור המקומי
  • מופע צייד באמצעות עופות דורסים ורחצה במעיינות חמים
  • חוויית לינה בסגנון קירגיזי ביורטים ובבתי משפחות מקומיות
  • ביקור בשוק הבהמות האותנטי בעיירה טוקמוק ושייט רוגע על אגם איסיק-קול

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 450 $דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות על פי מסלול הטיול
תחבורה: ג'יפ 4x4 מסוג טויוטה סקויה לכל 3 עד 4 מטיילים עם נהג מקומי בכל ג'יפ, רכב ליווי לוגיסטי לכל ימי הטיול ודלק לכול ימי הטיול. מיניבוס להעברות אל/מ שדה"ת וכן לנסיעות באזור בישקק בימים 10-11. יום 9 – משאית ספארי רוסית עם עבירות גבוהה לנסיעה חווייתית בקניון אלטין אראשן. נסיעות ארוכות בכבישים הרריים צרים ובדרכי עפר. שייט באגם איסיק-קול.
לינה: בערים בישקק, קרקול ואגם איסיק-קול בבתי מלון פשוטים, בית הארחה בצ'ונג קמין, גסטהאוס משפחתי בכפר בוקנבייב ושני לילות חווייתיים במחנה יורטים (לינה משותפת).
כלכלה: כלכלה מלאה. 3 ארוחות מיום ההגעה לקיגיזסטן ועד עזיבתה. מי שתייה מינרלים לאורך כל הטיול. מספר ארוחות בצורת פיקניק.
תחבורה: אוטובוס ורכבי 4X4 (ג'יפים או מיניבוסים) עם נהגים מקומיים. נסיעות ארוכות בכבישים הרריים צרים ובדרכי עפר. טיסת הליקופטר של כחצי שעה בצפון קירגיזסטן.
כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול
תשר לנותני השירותים המקומיים
מפגש הכנה לטיול
דמי טיפול ורישום

מחיר הטיול אינו כולל

אשרת כניסה לקירגיזסטן (אפשרות להנפקה דרכנו)
ביטוח רפואי ומטען
הוצאות בעלות אופי אישי
שתייה שאינה מים מחוץ לארוחות
טיפ למדריך הישראלי

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול לאזורים הרריים ולא מתוירים, באחד המקומות הנידחים ביותר במרכז אסיה. נסיעה באוטובוס ורכבי 4X4 (ג'יפים או מיניבוסים) עם נהגים מקומיים בכבישים ובדרכי עפר. שילוב של מסלולי הליכה קצרים, ביקור באתרים היסטוריים, רחצה במעיינות חמים, ארוחות מקומיות, המאפשרות מגע בלתי אמצעי עם התושבים ופעילויות חווייתיות.
קבוצה קטנה של 15-26 מטיילים. מדריך ישראלי מצוות אקו ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
המחיר מבוסס על מחירי טיסות ומסי נמל הנכונים ליום פרסום הטיול (ינואר 2020). במידה ויחול שינוי המחיר יעודכן בהתאם.
קירגיזסטן היא מדינה בעלת מאפיינים של עולם שלישי. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא נוכל לחזות את קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארצות יעד אלו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. במידה ולא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח.
על כל מטייל להיות מצויד בדרכון בתוקף ל- 6 חודשים מיום היציאה.
חובה על המטיילים להצטייד בביטוח רפואי וביטוח נסיעות מתאימים לפני הנסיעה. לאחר שקניתם פוליסת ביטוח, בבקשה שלחו אלינו את הפרטים על מנת שנוכל להתארגן בהתאם במידה ותזדקקו לטיפול רפואי במהלך הטיול.
טיסות: ע"פ מדיניות חברת התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
ביטול נסיעה לפני תחילתה: אנו נתקלים מידי פעם במקרים בהם מטיילים נאלצים לבטל את נסיעתם מחמת תאונה או מחלה פתאומית, או מחמת אשפוז או מוות של בן משפחה קרוב. לצערנו לא נוכל להחזיר דמי ביטול שנגבים מאתנו על ידי חברות התעופה וגורמי התיירות בעולם. על המטיילים לעשות ביטוח טיולים, וחברת הביטוח היא הגורם אליו יש לפנות על מנת לקבל החזר כספי בהתאם לתנאי פוליסת הביטוח אותה רכשתם. למרות האמור לעיל, חברת אקו "כידידת הנוסע" תעשה ככול שביכולתה ע"מ שהלקוח ישלם את המינימום הנדרש. אנו ממליצים לכל המטיילים לעשות את הביטוח בעת ההרשמה על מנת להיות מבוטחים בתקופה שלפני היציאה לטיול, בהתאם לתנאי הפוליסה שתרכשו.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

מידע על קירגיזסטן

רקע קירגיזסטן היא הקטנה בין הרפובליקות החדשות של מרכז אסיה וחלק מנתיבי דרך המשי עברו בתחומה לאורך […]

קירגיזסטן מסורת ותרבות של נוודים

קירגיזסטן היא מדינתם של הנוודים שגרים בהרים שנים רבות ויש להם חוקים משלהם. הקריגיזיים היו נוודים במשך […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לקירגיזסטן

טיולי תרבות וטבע

הרפתקאות וחוויות טבע בנופים המרהיבים של קירגיזסטן | 12 יום