טיול משפחות לקירגיזסטן בקיץ

טיולי תרבות וטבע

10 ימים של הרפתקאות וטיולים חווייתיים בנופים המרהיבים של קירגיזסטן | 10 ימים

טיול לקירגיזסטן הוא טיול אל ארצם של רועים ונוודים. קירגיזסטן היא מדינה הררית במרכז אסיה המתפרשת על פני "הרי השמיים", רכס הטיאן שן, ארץ של הרים עצומים שראשיהם קרח, ובה אגמים ונהרות זכים. בנופיה הכבירים עברו נוסעים, סוחרים ואנשי צבא שהלכו בדרך המשי. טיול לקירגיזסטן משלים תמונה מרתקת ויפה של נופי קרחונים והרים, ושל נוודים ואנשי קבע. תושביה הקירגיזים הם רועים נוודים ממוצא טורקי-מונגולי, רבים מהם לבושים בתלבושות מסורתיות וכובעי לבד לבנים, חיים בקיץ ביורטות, האהלים המסורתיים, ומתכנסים בחורף אל בתי הבוץ שלהם ביישובי הקבע. הטיול מותאם למשפחות, והוא מתבצע בתקופת הקיץ, הזמן הטוב ביותר לחוות את קירגיזסטן.

מסלול הטיול

יום 1

ת"א - בישקק

טיסה מת”א דרך יעד ביניים אל בישקק, בירת קירגיסטן. הגעה בשעות הבוקר המוקדמות של יום 2.

יום 2

קירגיזסטן – "ארץ הרים השמימיים"

מוקדם בבוקר ננחת בבישקק, נציג את הוויזה ונפגש עם הצוות המקומי. לאחר התרעננות במלון נצא לסיור באחד השווקים השוקקים והצבעוניים ביותר במרכז אסיה – אוש בזאר (Osh Bazaar). בשוק נתרשם מהריחות ומהצבעים ונוכל ליהנות מסביבה אנושית מעניינת ולהיחשף לאורח החיים המקומי. בצהרים נצא למסע שלנו בארץ “ההרים השמימיים”. נמשיך בנסיעה לכיוון הכפר קלמק אשו (Kalmak Ashuu) ונעצור על גדות נהר הקמין שחוצה את עמק צ’ונג קמין (Chong Kemin) אשר בו נלון בבית הארחה נהדר. ארוחת ערב ולינה בבית הארחה בצ’ונג קמין.

יום 3

אל אגם סונגקול ואורח החיים הקירגיזי המסורתי

הבוקר נצא לכיוון העיירה ק’וצקור (Kochkor), כשבדרך נעצור לתצפית מול מאגר המים אורטו טוקוי (Orto Tokoy). נרכוש מצרכים בשוק המקומי ונמשיך לטפס בנסיעה  אל עבר “פנינת קירגיזסטן” ואחד המקומות היפים ביותר במדינה –  אגם סונג קול (Song Kul), הנמצא בגובה 3,016 מטר. בדרכנו נפגוש עדרי סוסים, כבשים ופרות, נבקר ביורטים המשמשים כבית לנוודים המתגוררים סביב האגם, נפגוש את האנשים ונלמד מהם על אורח החיים הקירגיזי המסורתי. לאחר ההגעה למחנה נצא לטיול במישורי המרעה מסביב האגם לחופו הצפוני וכשנחזור נאכל ארוחת ערב ביורט חדר האוכל המקושט. בחושך מוחלט מסביב נפנה לישון כשחלון לשמיים פתוח מעלינו. לינה במחנה יורטים, מקלחת ושירותים בחוץ.

יום 4

נופים אלפיניים ורכיבה על סוסים לצד אגם גבוה וצלול

אחרי ארוחת בוקר נעלה ברגל לתצפית על האגם המכונה גם “האגם האחרון” וגודלו כפול מהכינרת. שמיכה כחולה של מים מוקפת גבעות משופלות ועשרות נקודות לבנות של מחנות יורטים מנקדים את המרחב. נוכל גם לעלות על סוסים ולהרחיק מעבר לרכס. נלך לצפות בחליבת סוסות ונשמע סיפורי נוודים. נאכל צהריים במחנה מרוחק ונבצע פעילויות שמתאימות לשהות בגבהים. לקראת הערב נחזור למחנה ונהנה מערב שמח בחברת המקומיים. לינה במחנה יורטים, מקלחת ושירותים בחוץ.

יום 5

ביקור ב"עמק האגדות"

נעזוב את המחנה ונצא דרך מעבר ההרים קלמק-אשו (Kalmak ashuu) המשקיף על נוף הררי משכר מגובה 3,446 מטר. נמשיך בנסיעה לכיוון אגם איסיק-קול  (Issyk Kul) ונעצור לארוחת צהריים אצל משפחה בכפר קיזיל טו (Kyzyl Tuu), שם נערוך סדנא לחבישת הכובע והלבוש המסורתי. אחרי הצהריים נצא לטייל ברגל בעמק האגדות הציורי סקזקה (Skazka), בו הרי החול הצבעוניים מזכירים דמויות מסרטי דיסני. נחזור לכביש שסובב את האגם ונמשיך לכפר בוקנבייב (Bokonbayevo). את היום נסיים בבית הארחה משפחתי בכפר. לינה בבית הארחה משפחתי בכפר בוקנבייב.

יום 6

פסטיבל תרבות ופולקלור קירגיזיים נוודים

ניפרד מהמשפחה המארחת ונצא להשתתף בפסטיבל תרבות ופולקלור. הפסטיבל מוקדש בעיקרו למסורת הציד, האומניות ומלאכות היד של העם הקירגיזי. מתחם הפסטיבל בנוי ממספר יורטים העשויים עץ לאירוח המשתתפים. בין היורטים נערך שוק עבודות יד מסורתיות, מתחם אוכל ובמה מרכזית בה נערכים המופעים, כשמשתתפי הפסטיבל מסתובבים בקהל וניתן לפגוש בהם ולהצטלם איתם בחופשיות. הפסטיבל מתחיל בתהלוכה והצגת המשתתפים והמתחרים, ולאחר מכן ממשיך במספר מופעי שירה, ריקוד, נגינה והפעלות בהשתתפות הקהל. לאחר ארוחת הצהריים מתחילות תצוגות משחקי הנוודים הכוללות היאבקות על סוסים, תחרויות רכיבה וכמובן הספורט הלאומי של קירגיזסטן – משחק “הקוק בורו”,  בו שתי קבוצות רכובות על סוסים מתחרות אחת בשנייה. נצא גם לצפות בהדגמה של מסורת קירגיזית עתיקה, מופע ציד באמצעות עיט זהוב שיתקיים בעמק הציידים, מלווה בפעילות ירי בחץ וקשת. לאחר היום הגדוש בפעילות נמשיך מזרחה על הכביש הדרומי של האגם עד לקרקול (Karakol), עיר המטיילים החשובה של קירגיזסטן. לינה בבית מלון בקרקול.

יום 7

במשאיות סובייטיות אל עמק אלטין אראשן (Altyn Arashan)

נעלה על משאית גדולה של הצבא הרוסי לשעבר, בעזרתה נגיע אל קניון אלטין אראשן (Altyn arashan) יוצא הדופן, הממוקם בגובה 3030 מטר מעל לפני הים, שופע עצים ירוקים ואחו אלפיני ענק. בהגיענו אל החלק העליון של הערוץ, נהנה מרחצה במעיינות חמים טבעיים ומארוחת צהריים. נשוב על עקבותינו וניסע אל עבר העיר קרקול (Karakol). בערב נשוב לקרקול ונשתתף בארוחת מנות ייחודית אצל משפחה מהמיעוט הדונגני, הכוללת לגמן – המאכל הלאומי של מרכז אסיה המכיל אטריות המרודדות בעבודת יד ורוטב ירקות ובשר מיוחד. נשמע הסברים על המטבח המקומי ולאחר מכן נחזור למלוננו. לינה בבית מלון בקרקול.

יום 8

שייט ופעילויות באגם איסיק-קול

נצא בנסיעה על הכביש הצפוני שמקיף את אגם איסיק-קול ונעצור לבקר בשוק הרוסי של צ’ולפון אתא (Cholpon Ata). נעזוב את העיירה ונעלה על סירה גדולה וממונעת לשייט במימי האגם וכן נטיל עוגן ונקפוץ לשחות בתוכו. נאכל על הסיפון ארוחת צהריים מעשי ידיו של הקפטן ונשוב לחוף. אחרי הצהריים נגיע למלון יפיפה על גדת אגם איסיק-קול, שם נוכל ליהנות מאווירה נינוחה של אתר נופש וזמן חופשי לעשות שימוש במתקני ספורט המים, כשנוף הרים מושלגים מסביבנו. לינה בבית מלון לחוף אגם איסיק-קול.

יום 9

רפטינג בנהר הצ'וי וארוחת פרידה מקירגיזסטן

היום נצא לדרך הארוכה חזרה לבישקק. בדרכנו נעצור לרפטינג חוויתי על נהר הצ’וי בסירות גומי גדולות בליווי צוות מקצועי. הנהר שנשפך לעמק הקרוי על שמו מייצר חווית שייט המשאירה טעם של עוד ומתאימה לילדים ולהורים יחד. לאחר הרפטינג נעצור לארוחת צהריים במסעדה נהדרת ונגיע לבישקק, ונהנה מערב פרידה מהטיול לקירגיזסטן, מלווה במוזיקה במסעדה מהטובות ביותר בבישקק. לינה בבית מלון בבישקק.

יום 10

חזרה לארץ

לפנות בוקר נסיים את הטיול לקירגיזסטן וניסע לשדה התעופה מאנאס בבישקק לטיסה חזרה ארצה דרך יעד ביניים. נחיתה בתל אביב בשעות הערב.

  • השתתפות בפסטיבל תרבות ופולקלור קירגיזיים נוודיים
  • ראפטינג חוויתי בנהר הצ'ו
  • מופע צייד באמצעות עופות דורסים ורחצה במעיינות חמים
  • טיולים רגליים במרחבים ההררים המרהיבים של קירגיזסטן וטיול סוסים לצד אגם סונגקול
  • שייט מלווה בארוחה באגם איסק-קול המוקף בהרים מושלגים
  • ארוחות במסעדות מקומיות וחשיפה לתרבות ולהוואי המקומי של מרכז אסיה והרי הטיאן-שאן ומפגשים עם משפחות קירגיזיות

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 450 $על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן >>

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות על פי מסלול הטיול
לינה: בערים בישקק, קרקול ואגם איסיק-קול בבתי מלון פשוטים, בית הארחה בצ'ונג קמין, גסטהאוס משפחתי בכפר בוקנבייב ושני לילות חווייתיים במחנה יורטים (לינה משותפת).
כלכלה: כלכלה מלאה. 3 ארוחות מיום ההגעה לקיגיזסטן ועד עזיבתה. מי שתייה מינרלים לאורך כל הטיול. מספר ארוחות בצורת פיקניק.
תחבורה: אוטובוס ורכבי 4X4 (ג'יפים או מיניבוסים) עם נהגים מקומיים. נסיעות ארוכות בכבישים הרריים צרים ובדרכי עפר. טיסת הליקופטר של כחצי שעה בצפון קירגיזסטן.
כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול
תשר לנותני השירותים המקומיים
מפגש הכנה לטיול
דמי טיפול ורישום

מחיר הטיול אינו כולל

אשרת כניסה לקירגיזסטן (אפשרות להנפקה דרכנו)
ביטוח רפואי ומטען
הוצאות בעלות אופי אישי
שתייה שאינה מים מחוץ לארוחות
טיפ למדריך הישראלי

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול לאזורים הרריים ולא מתוירים, באחד המקומות הנידחים ביותר במרכז אסיה. נסיעה באוטובוס ורכבי 4X4 (ג'יפים או מיניבוסים) עם נהגים מקומיים בכבישים ובדרכי עפר. שילוב של מסלולי הליכה קצרים, ביקור באתרים היסטוריים, רחצה במעיינות חמים, ארוחות מקומיות, המאפשרות מגע בלתי אמצעי עם התושבים ופעילויות חווייתיות.
קבוצה קטנה של 15-26 מטיילים. מדריך ישראלי מצוות אקו ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
המחיר מבוסס על מחירי טיסות ומסי נמל הנכונים ליום פרסום הטיול (ינואר 2020). במידה ויחול שינוי המחיר יעודכן בהתאם.
קירגיזסטן היא מדינה בעלת מאפיינים של עולם שלישי. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא נוכל לחזות את קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארצות יעד אלו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. במידה ולא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח.
על כל מטייל להיות מצויד בדרכון בתוקף ל- 6 חודשים מיום היציאה.
חובה על המטיילים להצטייד בביטוח רפואי וביטוח נסיעות מתאימים לפני הנסיעה. לאחר שקניתם פוליסת ביטוח, בבקשה שלחו אלינו את הפרטים על מנת שנוכל להתארגן בהתאם במידה ותזדקקו לטיפול רפואי במהלך הטיול.
טיסות: ע"פ מדיניות חברת התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
ביטול נסיעה לפני תחילתה: אנו נתקלים מידי פעם במקרים בהם מטיילים נאלצים לבטל את נסיעתם מחמת תאונה או מחלה פתאומית, או מחמת אשפוז או מוות של בן משפחה קרוב. לצערנו לא נוכל להחזיר דמי ביטול שנגבים מאתנו על ידי חברות התעופה וגורמי התיירות בעולם. על המטיילים לעשות ביטוח טיולים, וחברת הביטוח היא הגורם אליו יש לפנות על מנת לקבל החזר כספי בהתאם לתנאי פוליסת הביטוח אותה רכשתם. למרות האמור לעיל, חברת אקו "כידידת הנוסע" תעשה ככול שביכולתה ע"מ שהלקוח ישלם את המינימום הנדרש. אנו ממליצים לכל המטיילים לעשות את הביטוח בעת ההרשמה על מנת להיות מבוטחים בתקופה שלפני היציאה לטיול, בהתאם לתנאי הפוליסה שתרכשו.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

מידע על קירגיזסטן

רקע קירגיזסטן היא הקטנה בין הרפובליקות החדשות של מרכז אסיה וחלק מנתיבי דרך המשי עברו בתחומה לאורך […]

קירגיזסטן מסורת ותרבות של נוודים

קירגיזסטן היא מדינתם של הנוודים שגרים בהרים שנים רבות ויש להם חוקים משלהם. הקריגיזיים היו נוודים במשך […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול משפחות לקירגיזסטן בקיץ

טיולי תרבות וטבע

10 ימים של הרפתקאות וטיולים חווייתיים בנופים המרהיבים של קירגיזסטן | 10 ימים