טיול משפחות לקירגיזסטן בקיץ כולל שייט באגם הגדול במדינה

טיולי תרבות וטבע

10 ימים של הרפתקאות וטיולים חווייתיים בנופים המרהיבים של קירגיזסטן בהדרכת אניה קוזלובה | 10 ימים

הדפיסו שלחו שתפו
טיול לקירגיזסטן הוא טיול אל ארצם של רועים ונוודים. קירגיזסטן היא מדינה הררית במרכז אסיה המתפרשת על פני "הרי השמיים", רכס הטיאן שן, ארץ של הרים עצומים שראשיהם קרח, ובה אגמים ונהרות זכים. בנופיה הכבירים עברו נוסעים, סוחרים ואנשי צבא שהלכו בדרך המשי. טיול לקירגיזסטן משלים תמונה מרתקת ויפה של נופי קרחונים והרים, ושל נוודים ואנשי קבע. תושביה הקירגיזים הם רועים נוודים ממוצא טורקי-מונגולי, רבים מהם לבושים בתלבושות מסורתיות וכובעי לבד לבנים, חיים בקיץ ביורטות, האהלים המסורתיים, ומתכנסים בחורף אל בתי הבוץ שלהם ביישובי הקבע. הטיול מותאם למשפחות, והוא מתבצע בתקופת הקיץ, הזמן הטוב ביותר לחוות את קירגיזסטן .

מסלול הטיול

יום 1

ת"א - בישקק

טיסה מת"א דרך יעד ביניים אל בישקק, בירת קירגיסטן. הגעה בשעות הבוקר המוקדמות של יום 2. 

יום 2

קירגיזסטן – "ארץ ההרים השמימיים"

ננחת ונעבור לעיר בישקק (Bishkek) הנמצאת במרחק של 30 ק"מ משדה התעופה. לאחר ארוחת בוקר ומנוחה של מספר שעות נמשיך לשמורת לטיול בשמורת אלה ארצ'ה (Alarcha) הסמוכה לעיר. נלך בקניון שמעליו כיפת השלג של ההרים, בתוך נוף מרהיב של צמחיה וטבע מקומי (30 דקות הליכה). את ארוחת הצהריים נעשה בפיקניק בלב השמורה. אחה"צ נגיע לבישקק, ונצא לסיור היכרות קצר עם אחת הערים והחשובות במרכז אסיה. נבקר בכיכר העצמאות, ברחובות המרכזיים, ובשוק אוש ההומה והססגוני. לינה וארוחת ערב בבישקק.

יום 3

בדרך אל הכפר

לאחר ארוחת הבוקר נצא ישר מהעיר ונעלה בנסיעה במקביל לרכס ההרים בדרך נופית יפיפייה. ניסע על דרך בישקק-אוש, חלק מכביש הפמיר המחבר את טג'יקיסטן וקירגיזסטן. זוהי אחת הדרכים היפות בעולם, ובמהלך הנסיעה נהנה מנופים עוצמתיים ונעצור בנקודות תצפית ייחודיות. בדרכנו נחצה קניונים מרהיבים וכן עמקים של רכס הטיאן שאן המרכזי. נעצור לפיקניק בחיק הטבע בנקודת נוף מהממת ונחצה גם את מעבר ההרים הדרמטי טויה אשו (Tuya Ashuu Pass) בו הכביש עובר בגובה של 3586 מ' ומשקיף על שני העמקים שמשני צדדיו – עמק צ'וי ממנו נעלה, ועמק סוסמיר אליו נרד. נמשיך אל הכפר קיזיל אוי (Kyzyl Oi), כפר פסטורלי בלב ההרים, שהיה אחד מהכפרים הבודדים בקירגיזסטן על נתיבי דרך המשי האגדית. אחרי הצהרים נגיע אל הכפר ונתמקם בבתי משפחות מקומיות. נסעד את ארוחת הערב בביתה של משפחה מקומית, שם גם נעביר את הלילה, ונהנה ממופע ריקודים של המארחים המקומיים. ארוחת ערב ולינה בכפר קיזיל אוי (Homestay).

 

יום 4

אל אגם סונגקול ואורח החיים הקירגיזי המסורתי

הבוקר נטייל בכפר ובסביבתו ונתחיל לטפס בנסיעה  אל עבר "פנינת קירגיזסטן" ואחד המקומות היפים ביותר במדינה –  אגם סונג קול (Song Kul), הנמצא בגובה 3,016 מטר. בדרכנו נפגוש עדרי סוסים, כבשים ופרות, נבקר ביורטים המשמשים כבית לנוודים המתגוררים סביב האגם, נפגוש את האנשים ונלמד מהם על אורח החיים הקירגיזי המסורתי. לאחר ההגעה למחנה נצא לטיול במישורי המרעה מסביב האגם לחופו הצפוני וכשנחזור נאכל ארוחת ערב ביורט חדר האוכל המקושט. בחושך מוחלט מסביב נפנה לישון כשחלון לשמיים פתוח מעלינו. לינה במחנה יורטים, מקלחת ושירותים בחוץ.

יום 5

נופים אלפיניים ורכיבה על סוסים לצד אגם גבוה וצלול

אחרי ארוחת בוקר נעלה לתצפית על האגם המכונה גם "האגם האחרון" וגודלו כפול מהכינרת. שמיכה כחולה של מים מוקפת גבעות משופלות ועשרות נקודות לבנות של מחנות יורטים מנקדים את המרחב. נוכל גם לעלות על סוסים ולהרחיק לכיוון הרכס. נעזוב את המחנה ונצא דרך מעבר ההרים קלמק-אשו (Kalmak ashuu) המשקיף על נוף הררי משכר מגובה 3,446 מטר. נמשיך וניסע לעיירה קאג'יסאי (Kajisay). בדרכנו נעצור לטעום ריבות ביתיות באחד הכפרים. ארוחת ערב ולינה בעיירה קאג'יסאי.

יום 6

עמק מהאגדות, מפלים וציד עיטים

הבוקר נמשיך בשיטוט לאורך גדותיו הדרומיים של אגם איסיקול. נפתח בסדנה לייצור שטיחי הלבד המקומים, הנקראים שידרק. נתנסה בעצמנו בתהליך הייצור של השטיחים אשר הפכו לאחד מסמליה של קירגיזסטן, נכיר את המשקה הלאומי קימיז (Kymyz) (חלב סוסה מותסס עם אלכוהול) ונכין ריבות ממיטב הפירות של המקום. נצא לטייל ברגל בעמק האגדות הציורי סקזקה (Skazka), בו הרי החול הצבעוניים מזכירים דמויות מסרטי דיסני. נמשיך לביקור בעמק ברסקון, שם נמצא המונומנט של יורי גגרין, האסטרונאוט הראשון בעולם, אשר אהב לבקר במקום. נכיר את משפחת מגדלי העיטים, אשר יאפשרו לנו לחזות במסורת שהיא ערש התרבות הקירגיזית, ציד באמצעות עיטים, אשר אולפו על ידי בעליהם. נמשיך אל אחד הערוצים היפים ביותר במדינה, ערוץ ג'טי אוגוז (Jety Ogyz Gorge),  הנקרא גם ערוץ שבעת השוורים האדומים. נהנה מהיופי האלפיני של הערוץ עם קירות הקניון הבנויים אבן חול אדומה. שביל ההליכה חוצה גשרוני עץ קטנים מעל נהר ג'טי אוגוז, והעמק האלפיני מרשים מנוקד ביורטות של הנוודים הבאים לאזור לרעות את עדריהם.  אחרי הצהריים  נחזור לכביש שסובב את האגם ונמשיך אל העיר קראקול (Karakol). ארוחת ערבו לינה בקראקול. 

יום 7

במשאיות סובייטיות אל עמק אלטין אראשן (Altyn Arashan)

נעלה על משאית גדולה של הצבא הרוסי לשעבר, בעזרתה נגיע אל קניון אלטין אראשן (Altyn arashan) יוצא הדופן, הממוקם בגובה 3030 מטר מעל לפני הים, שופע עצים ירוקים ואחו אלפיני ענק. בהגיענו אל החלק העליון של הערוץ, נהנה מרחצה במעיינות חמים טבעיים ומארוחת צהריים. נשוב על עקבותינו וניסע אל עבר העיר קרקול (Karakol). בערב נשוב לקרקול ונשתתף בארוחת מנות ייחודית אצל משפחה מהמיעוט הדונגני, הכוללת לגמן – המאכל הלאומי של מרכז אסיה המכיל אטריות המרודדות בעבודת יד ורוטב ירקות ובשר מיוחד. נשמע הסברים על המטבח המקומי ולאחר מכן נחזור למלוננו. לינה בבית מלון בקרקול.

יום 8

שייט ופעילויות באגם איסיק-קול

נצא בנסיעה על הכביש הצפוני שמקיף את אגם איסיק-קול ונעצור לבקר בשוק הרוסי של צ'ולפון אתא (Cholpon Ata). נעזוב את העיירה ונעלה על סירה גדולה וממונעת לשייט במימי האגם וכן נטיל עוגן ונקפוץ לשחות בתוכו. נאכל על הסיפון ארוחת צהריים מעשי ידיו של הקפטן ונשוב לחוף. אחרי הצהריים נגיע למלון יפיפה על גדת אגם איסיק-קול, שם נוכל ליהנות מאווירה נינוחה של אתר נופש וזמן חופשי לעשות שימוש במתקני ספורט המים, כשנוף הרים מושלגים מסביבנו. לינה בבית מלון לחוף אגם איסיק-קול.

יום 9

רפטינג בנהר הצ'וי וארוחת פרידה מקירגיזסטן

היום נצא לדרך הארוכה חזרה לבישקק. בדרכנו נעצור לרפטינג חוויתי על נהר הצ'וי בסירות גומי גדולות בליווי צוות מקצועי. הנהר שנשפך לעמק הקרוי על שמו מייצר חווית שייט המשאירה טעם של עוד ומתאימה לילדים ולהורים יחד. לאחר הרפטינג נעצור לארוחת צהריים במסעדה נהדרת ונגיע לבישקק, ונהנה מערב פרידה מהטיול לקירגיזסטן, מלווה במוזיקה במסעדה מהטובות ביותר בבישקק. לינה בבית מלון בבישקק.

יום 10

חזרה לארץ

לפנות בוקר נסיים את הטיול לקירגיזסטן וניסע לשדה התעופה מאנאס בבישקק לטיסה חזרה ארצה דרך יעד ביניים. נחיתה בתל אביב בשעות הערב.

  • הטיול הארוך, המקיף והמעמיק ביותר לקירגיזסטן, היחיד שמתנהל בג'יפים עם נהגים מקומיים מיומנים ומאפשר לנוסעינו חופש מוחלט להנות מן הדרכים, הנופים המרהיבים והתרבות המקומית.
  • פנסיון מלא לאורך כל השהות בקירגיזסטן, ארוחות במסעדות מקומיות ופיקניקים בחיק הטבע.
  • ביקור באתרים היסטוריים על דרך המשי
  • מופע צייד באמצעות עופות דורסים ורחצה במעיינות חמים.
  • חוויית לינה בסגנון קירגיזי ביורטים ובבתי משפחות מקומיות
  • ביקור בשוק הבהמות האותנטי בעיירה טוקמוק ושייט רוגע על אגם איסיק-קול

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

חודש משוער לצאת הטיול הבא:
אוגוסט 2024

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.דגשים מיוחדים

מחיר הטיול לקירגיזסטן כולל:

טיסות בינלאומיות על פי מסלול הטיול.
לינה: בערים בישקק, קראקול, קאג'יסאי וצ'ולפון אטא בבתי מלון, הומסטיי משפחתיים בכפר קיזיל-אוי ולילה חווייתי במחנה יורטים (לינה משותפת).
כלכלה: כלכלה מלאה. 3 ארוחות מיום ההגעה לקיגיזסטן ועד עזיבתה. מי שתייה מינרלים לאורך כל הטיול. מספר ארוחות בצורת פיקניק.
תחבורה: אוטובוס ורכב 4X4 (משאית שטח) עם נהגים מקומיים. נסיעות ארוכות בכבישים הרריים צרים ובדרכי עפר. שייט באגם איסיקול.
כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול.
המחיר מבוסס על מחירי טיסות ומסי נמל הנכונים ליום פרסום הטיול (ינואר 2023). במידה ויחול שינוי המחיר יעודכן בהתאם.
תשר לנותני השירותים המקומיים.
מפגש הכנה לטיול.
דמי טיפול ורישום.

המחיר אינו כולל:

ביטוח רפואי ומטען.
הוצאות בעלות אופי אישי
שתייה שאינה מים מחוץ לארוחות.
טיפ למדריך הישראלי.

לתשומת ליבכם

טיול לקירגיזסטן - אופי הטיול: טיול לאזורים הרריים ולא מתוירים, באחד המקומות הנידחים ביותר במרכז אסיה. נסיעה באוטובוס ורכב 4X4 (משאית ספארי סובייטית בקניון אלטין אראשן) עם נהגים מקומיים מקצועיים בכבישים ובדרכי עפר. שילוב של מסלולי הליכה קצרים, ביקור באתרים היסטוריים, רחצה במעיינות חמים, ארוחות מקומיות, המאפשרות מגע בלתי אמצעי עם התושבים ופעילויות חווייתיות.
קבוצה קטנה של 15-26 מטיילים. מדריך ישראלי מצוות אקו ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
קירגיזסטן היא מדינה בעלת מאפיינים של עולם שלישי. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא נוכל לחזות את קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארצות יעד אלו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. במידה ולא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח.
על כל מטייל להיות מצויד בדרכון בתוקף ל- 6 חודשים מיום היציאה.
חובה על המטיילים להצטייד בביטוח רפואי וביטוח נסיעות מתאימים לפני הנסיעה. לאחר שקניתם פוליסת ביטוח, בבקשה שלחו אלינו את הפרטים על מנת שנוכל להתארגן בהתאם במידה ותזדקקו לטיפול רפואי במהלך הטיול.

טיסות:

ע"פ מדיניות חברת התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".

ביטול נסיעה לפני תחילתה:

אנו נתקלים מידי פעם במקרים בהם מטיילים נאלצים לבטל את נסיעתם מחמת תאונה או מחלה פתאומית, או מחמת אשפוז או מוות של בן משפחה קרוב. לצערנו לא נוכל להחזיר דמי ביטול שנגבים מאתנו על ידי חברות התעופה וגורמי התיירות בעולם. על המטיילים לעשות ביטוח טיולים, וחברת הביטוח היא הגורם אליו יש לפנות על מנת לקבל החזר כספי בהתאם לתנאי פוליסת הביטוח אותה רכשתם. למרות האמור לעיל, חברת אקו "כידידת הנוסע" תעשה ככול שביכולתה ע"מ שהלקוח ישלם את המינימום הנדרש. אנו ממליצים לכל המטיילים לעשות את הביטוח בעת ההרשמה על מנת להיות מבוטחים בתקופה שלפני היציאה לטיול, בהתאם לתנאי הפוליסה שתרכשו.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

מידע על קירגיזסטן

רקע קירגיזסטן היא הקטנה בין הרפובליקות החדשות של מרכז אסיה וחלק מנתיבי דרך המשי עברו בתחומה לאורך […]

קירגיזסטן מסורת ותרבות של נוודים

קירגיזסטן היא מדינתם של הנוודים שגרים בהרים שנים רבות ויש להם חוקים משלהם. הקריגיזיים היו נוודים במשך […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול משפחות לקירגיזסטן בקיץ כולל שייט באגם הגדול במדינה

טיולי תרבות וטבע

10 ימים של הרפתקאות וטיולים חווייתיים בנופים המרהיבים של קירגיזסטן בהדרכת אניה קוזלובה | 10 ימים

הדפיסו שלחו שתפו